Справа №22ц-3893/2010 р. Суддя першої інстанції Алєйніков В.О.
Категорія 57 Суддя-доповідач апеляційною суду Довжук Т.С.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючої - Данилової О.О.,
суддів: Буренкової К.О., Довжук Т.С.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 06 жовтня 2009 року, ухвалену за позовом
ОСОБА_2
до
Управління Міністерства внутрішніх справ України у Миколаївській області, Головного Управління Пенсійного Фонду України у Миколаївській області
про захист права на пенсійне забезпечення,
В С Т А Н О В И Л А:
01 грудня 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначав, що проходив службу в складі Міністерства внутрішніх справ України та 16 жовтня 2000 року він був звільнений зі служби.
З цього ж дня йому була призначена щомісячна пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі – Закон № 2262-ХІІ), яка в подальшому неодноразово перераховувалась та на 01 грудня 2007 року йому була нарахована пенсія з таких видів грошового забезпечення:
- посадовий оклад;
- оклад за військове звання;
- процентна надбавка за вислугу років – 30%;
- секретність – 15%;
- надбавка за особливо важливі завдання – 50%;
- за умови служби в спец підрозділах по боротьбі з оргзлочинністю –
50%;
- надбавка за очікувану пенсію;
- за безперервну службу – 50%;
- премія – 33,3%, а всього основний розмір пенсії склав 1140 грн. 29 коп.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі – постанова КМУ № 1294), яка набула чинності з 01 січня 2008 року, йому була перерахована пенсія відповідно до порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, та зараховані таки види грошового забезпечення:
- посадовий оклад;
- оклад за військове звання;
- процентна надбавка за вислугу років – 30%;
- надбавка за особливо важливі завдання – 42%;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень – 15%;
- за умови служби в спец підрозділах по боротьбі з оргзлочинністю –
28%;
- надбавка за оперативно-розшукову діяльність – 18%;
- премія – 17%, а всього основний розмір пенсії склав 1499 грн. 91 коп.
Таким чином, вважає, що при перерахунку пенсії йому були занижені надбавки встановлені раніше, а саме:
- надбавка за службу в спецпідрозділах по боротьбі з оргзлочинністю була встановлена 50%, а стала 28%;
- надбавка за особливо важливі завдання була 50%, а стала 42%;
- премія була 33,3%, а стала 17%.
Зазначене вважає порушенням своїх прав, а тому просив позов задовольнити.
Постановою Центрального районного суду м. Миколаєва від 06 жовтня 2009 року в задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, просить рішення суду скасувати і ухвалити нове про задоволення його позову.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 07 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» запроваджувалось підвищення посадових окладів вказаних осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ (далі-Порядок).
Відповідно до п. 1 цього Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій, проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Перерахунок щомісячних надбавок, доплат та щомісячної пенсії проводиться у середніх розмірах , що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію (п. 5 Правил).
Міністерством внутрішніх справ України для складення довідок про грошове забезпечення та подачі їх до Головних управлінь Пенсійного фонду України для перерахунку пенсій встановлено, що надбавка за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, надбавка за особливо важливі завдання та премія, враховується в середніх розмірах , зазначених у додатках, до грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, яким на день звільнення зі служби було встановлено підвищення посадового окладу відповідно до наказу МВС України від 27 січня 2004 року № 82, а також особам, які проходили службу в, тому числі в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю. Також запропоновано, при визначенні грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій, дотримуватись зазначеного вище грошового забезпечення для відповідної категорії осіб (а.с. 13).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач проходив службу в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю та звільнений з посади старшого оперуповноваженого в ОВС УБОЗ УМВС України в Миколаївської області в званні майора міліції (а.с. 6-7).
Таким чином, суд першої інстанції, який розглядав справу за правилами адміністративного судочинства, повно та всебічно дослідив обставини спору, належно оцінив надані докази та дійшов обґрунтованого висновку про відповідність дій відповідачів діючому законодавству та відсутність порушення прав позивача.
Посилання в апеляційній скарзі на те, що розмір надбавок та премії, при перерахуванні пенсії, відповідачем помилково занижений, є безпідставними та спростовуються матеріалами справи.
Доводи апеляційної скарги про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права також не можуть бути прийняти до уваги, так як ґрунтуються на помилковому тлумаченні закону.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що рішення суду є законним та обґрунтованим, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити , а постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 06 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуюча
Судді