КОПІЯ
справа №2-А-787/2010р.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2010 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви
ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі про стягнення недоотриманих сум доплати до пенсії дітям війни, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з цим позовом, у якому просить суд визнати неправомірними дії посадових осіб та зобов’язати відповідача виплатити їй недоплачену суму як дитині війни.
Відповідно до ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк , який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Оскільки законодавством не встановлено спеціального строку для даної категорії спору, суд застосовує шестимісячний строк звернення до суду.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачеві було відомо про порушення його прав відповідачем ще у 2008 році, оскільки при зверненні до суду з даною вимогою він посилається на Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008р. №10-рп/2008.
Таким чином, позивач пропустив шестимісячний строк для звернення до суду за захистом порушеного права. Клопотання про поновлення строку звернення до суду не надав.
Ч.1 ст.100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст.ст.99,100,160 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі про стягнення недоотриманих сум доплати до пенсії дітям війни залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили згідно ст.254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя підпис О.Д.Рудюк
Згідно з оригіналом,
Суддя О.Д.Рудюк