Справа № 2 –3206/10/0502
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2010 року Амвросіївський районний суд Донецької області
у складі : головуючого - судді Толок Ю.М.
при секретарі - Скляровій А.В.
за участю позивачки - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши в п о п е р е д н ь о м у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Амвросіївка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
в с т а н о в и в:
22 вересня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини заробітку відповідача до повноліття сина.
На обґрунтування своїх вимог позивачка вказує, що з 02.06.2007 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу має сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Син знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає матеріальної чи іншої допомоги на утримання дитини.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, вказуючи, що відповідач добровільно не надає допомоги на утримання сина. Тому вона просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, 2007 року народження в розмірі 1/4 частини заробітку відповідача, починаючи з дня подачі заяви до повноліття дитини.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю, проти стягнення аліментів не заперечує. Він має можливість сплачувати аліменти в тому розмірі, що просить позивачка. На користь третіх осіб він не сплачує аліменти.
Відповідно до вимог ст. 130 ч. 4 ЦПК України в попередньому судовому засіданні суд ухвалює рішення в разі відмови від позову, визнання позову відповідачем, укладення мирової угоди.
Відповідач повністю визнав позовні вимоги.
Згідно зі ст. 174 ч. 4 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову, суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановлює ухвалу про відмову в прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню, оскільки відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки повинні утримувати своїх дітей до повноліття.
Визначаючи розмір аліментів, суд відповідно до вимог ст. 182 СК України враховує майновий та фізичний стан відповідача та дитини, і вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, 2007 р.н., до повноліття дитини, а також судові витрати в зв'язку з розглядом справи.
Суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. Тому суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачем позову, і задовольнити позовні вимоги позивача, роз'яснивши сторонам наслідки такого визнання.
На підставі ст.ст. 180, 182 СК України, керуючись ст.ст. 60, 130 ч. 4, 174 ч. 4, 212, 213, 214, 215, 294 та 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Амвросіївка Донецької області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно по ? частині заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22 вересня 2010 року до повноліття сина або до зміни майнового та сімейного стану сторін.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 (п"ятидесяти однієї) гр. на користь держави та 120 (сто двадцять) гр. – витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: