Судове рішення #11561639

Справа № 2– 59\2010

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

"22"   березня   2010 року                        Коростенський міськрайонний суд

                                                                                       Житомирської області

в складі:головуючої – судді                               Куліченко М.В.

при секретарі                                                       Мишко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в    приміщенні суду      м.Коростень

цивільну справу за позовом     ОСОБА_1 до  ОСОБА_2   про   звільнення від  сплати  заборгованості  по аліментах  суд,-

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернувся в суд з позовом , в якому зазначив, що    є  батьком неповнолітньої дитини -       ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1, на утримання якого, за рішенням суду, він сплачує аліменти в розмірі ? частки заробітку на користь  відповідачки.   При розірванні шлюбу з відповідачкою в 1994 році між ними було досягнено угоди  про сплату аліментів на утримання сина,  позивач лишив майно  матері дитини,  в рахунок сплати аліментів, про що було складено письмову розписку.  В грудні 2009 року йому стало відомо про нарахування йому   держвиконавцем  заборгованості по сплаті аліментів на утримання дитини в сумі  19175.91 грн., за період  2001-2008 роки, хоч   про те,що він має сплачувати такі аліменти йому відомо небуло. Зважаючи на те,що він  не має роботи , утримує двох хворих престарілих батьків, і  неспроможний сплачувати аліменти на утримання дитини, просить   про   звільнення  його  від  сплати  заборгованості  по аліментах   .

           В суді позивач свої вимоги підтримав і просив задоволити.

    Відповідачка   проти позову не заперечила,   виконання судового доручення про її допит   неможливе через відсутність відповідачки за  місцем проживання. (л.с.     )  .     Вислухавши пояснення    позивача та проаналізувавши їх в сукупності з матеріалами справи, суд вважає, що позов    підлягає   задоволенню, виходячи з наступного.

    Судом встановлено, що  позивач є  батьком   неповнолітньої дитини  ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1, на утримання якої він сплачує аліменти в розмірі ? частки заробітку на користь  відповідачки.   (л.с.4,7) Шлюб між сторонами розірвано  в 1996 році (л.с. 8).  При розірванні шлюбу з відповідачкою в 1996 році між  сторонами було досягнено угоди  про порядок  сплати аліментів на утримання сина,  позивач лишив майно  матері дитини,  в рахунок сплати аліментів,  а  вона це майно отримала, про що було складено письмову розписку та відмовилась від позову про  стягнення аліментів.(л.с. 5,6)

З справи видно,що держвиконавцем нараховано позивачу  заборгованість по сплаті аліментів на утримання цієї дитини в сумі  19175.91 грн., за період  2001-2008 роки (л.с.    )  на підставі  влиста 8-37\1998 року   виданого Житомирським апеляційним судом.

 Ст.  197 СК України-  передбачає підстави  звільнення одного з  батьків від сплати боргу  по аліментах ,такою підставою може бути неспроможність  платника аліментів надавати матеріальну допомогу, хвороба, інші істотні обставини.  

  Позивач  з   2007 р. не   має постійної роботи.  На   утриманні позивача перебувають  його двоє батьків, які хворіють(л.с.9-28) Суд вважає,що вказані обставини є істотними і такими ,що дають підстави для звільнення позивача від зазначеного боргу.

   З   долучених  до  справи документів видно, що    відповідачка  на протязі тривалого часу , будь- яких претензій до позивача, щодо зазначеного боргу не має, проживає за межами України.   (л.с.    )

         За таких обставин,    вимоги позову  суд    задовольняє.

            Керуючись ст.213-218 ЦПК України, ст.   197 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

      Позов  задоволити. Звільнити ОСОБА_1  від сплати заборгованості по аліментах в сумі 19175.91 грн. станом на 1.12.2008 року   на користь  ОСОБА_2.  Позивача від судвитрат звільнити, згідно п.4 ст.18 ДКМУ «Про державне мито».

Рішення може бути оскаржене  до Житомирського  апеляційного суду на протязі  20 днів, після подачі заяви про оскарження,що подається протягом 10 днів,   після його проголошення.

          Суддя:підпис:

          З оригіналом згідно:Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація