Судове рішення #11561636

Справа № 2–665\2О1Ор.    

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ’ЯМ   УКРАЇНИ

     03  лютого 2010 року       Коростенський міськрайонний суд  Житомирської області

в складі: головуючої – судді          Куліченко М.В.

          при секретарі               Мишко В.В.        

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Коростені цивільну справу за   позовом ОСОБА_1  до територіальної громади в особі   Коростенської міської ради про визнання належності майна, встановлення факту родинних відносин, визначення  додаткового строку для прийняття спадщини.

В С Т А Н О В И В:

       Позивач  звернувся до суду з цим позовом      і зазначає,що  ІНФОРМАЦІЯ_1    померла його       мати ОСОБА_2. Після   її   смерті,  відкрилась спадщина  у вигляді  1\2част.  житлового будинку в  АДРЕСА_1 ,    з відповідними господарськими  будівлями. На це майно померла не склала заповіту. Спадкоємцем  цього  майна є позивач. Документи  на  спадковий  будинок  померла втратила, тому позивач не може підтвердити факт його належності померлому.

    Після    смерті   матері  ,  позивач   у встановлений законом шестимісячний строк не звернулася  з заявою про прийняття спадщини, через те, що не мав свідоцтва про  його народження,яке  було ним втрачено , а тому не має  можливості оформити свої спадкові права на успадковане майно , хоч фактично    спадщину прийняв, розпорядився нею, проживає в цьому ж будинку  і доглядає його , в зв”язку з чим   просить суд  визнати належність померлій 1\2 част. зазначеного будинку,встановити факт  його родинних відносин з померлою, та визначити йому додатковий строк на прийняття  цієї спадщини.

Позивач  в суді цей   позов підтримав.

Пред-к відповідача проти позову не заперечив.(л.с.   )

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, давши їм оцінку, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову, виходячи з наступного.

        Судом встановлено, що    ІНФОРМАЦІЯ_1    померла         мати позивача ОСОБА_2.(л.с. 5) Після   її   смерті,  відкрилась спадщина  у вигляді  1\2част.  житлового будинку в  АДРЕСА_1 ,    з відповідними господарськими  будівлями.(л.с. 6-8) На  спадкове майно померла не склала заповіту. Спадкоємцем  цього  майна є позивач .У встановлений законом строк позивач  не звернувся до нотконтори з заявою про прийняття спадщини, через те, що не мав свідоцтва про своє народження, однак, він  фактично  спадщину померлої      прийняв, розпорядившись нею,проживає в спадковому будинку, доглядає  садибу, користується земельною ділянкою. Померла  втратила документ про право власності на  спірний будинок, тому  і  ця обставина перешкоджає позивачу отримати свідоцтво про право на спадщину нотконторі. Однак, факт належності померлому спірного будинку стверджується довідками РДА Ради(л.с.6-9), тому вимоги позову є обґрунтованими.        Обгрунтованими є і вимоги  позову щодо встановлення родинних відносин між померлою  і позивачем, оскільки ці обставини  підтверджуються матеріалами справи, фактом спільної власності на будинок,  поясненнями свідка ОСОБА_3,яка підтвердила факт тому,що за життя померла  була   матір»ю позивача, вони разом жили до часу її смерті. Суд може за наявності достатніх підстав, визначити  особі додатковий строк для подачі заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини,коли  цей строк було пропущено.Суд вважає,  що   такий строк позивачу слід визначити,  оскільки його пропущено з поважних причин.Тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

  На підставі вищевикладеного  та керуючись ст. 213-218, 256 ЦПК України , 1272ч.3   ЦК України  , суд, -

  В И Р І Ш И В:

    Позов  задовольнити.

    Встановити факт належності    ОСОБА_2    на праві особистої власності, 1\2 част.житлового будинку  з відповідними надвірними будівлями в     АДРЕСА_1.

    Встановити  факт  родинних  відносин між ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1     та ОСОБА_1   і    визначити,що за життя, померла була  його матір»ю.

    Визначити ОСОБА_1   додатковий строк, для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини по смерті ОСОБА_2 терміном на 2 місяці,  дня набрання  рішенням чинності.                

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом двадцяти днів, після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів ,з дня  його  рішення.

   

    Суддя:підпис:

    З оригіналом згідно:Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація