Справа № 2–1112/2010
РІШЕННЯ
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
“ 20“ квітня 2010 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
в складі:
головуючої – судді Куліченко М.В.
при секретарі Мишко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та своє утримання,-суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з цим позовом і зазначає, що з 2008 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від цього шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_3, в них народилась донька – ОСОБА_3. Сімейні стосунки сторони припинили, проживають окремо, однак відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини та утримання самої позивачки, хоч вони такої допомоги потребують. Просила стягнути аліменти з відповідача на її утримання та утримання дитини по 1\4 частині всіх доходів відповідача , по кожному виду аліментів. На утримання дитини, до виповнення їй одного року, вона отримує від держави соціальну допомогу, виплата, якої припиняється в квітні 2010 року.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала і просила задоволити з підстав, зазначених у позові.
Відповідач позов визнав частково, лише в частині сплати аліментів на утримання дитини, і пояснив,що навчається , потребує кошт на оплату навчання, проживає з батьками, працює і має невелику платню. Вважає,що на утримання матері не повинен сплачувати аліменти, бо вона отримує від держави соціальну виплату на утримання дитини,яка є достатньою для їх існування.
Вислухавши пояснення сторін та проаналізувавши їх в сукупності з матеріалами справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторонни перебувають в зареєстрованому шлюбі з 2008 року. Від цього шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_3, в них народилась донька – ОСОБА_3. Сімейні стосунки сторони припинили, проживають окремо, однак відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини та утримання самої позивачки.
Згідно ст. 180 СК України - батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.За правилами ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка- батька дитини до досягнення дитиною трирічного віку.
Заперечуючи проти позову, в частині сплати аліментів на утримання дружини,відповідач, посилається на те, що позивач отримує соціальну допомогу на утримання дитини від держави, яка є достатньою. Він же має невелику заробітну плату, навчається в учбовому закладі на контрактній осонові і сплачує за навчання певні кошти, проживає з батькми. Суд враховує такі доводи відповідача, та враховує,що соціальну допомогу на утримання дитини позивачка отримуватиме лише до травня 2010 року , після цієї дати – виплати припиняються. Суд вважає,що відповідач має змогу надавати утримання матері дитини,тому, на утримання самої позивачки вважає за можливе стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1\6 частини його доходів. Підстав для звільнення відповідача від такого обов»язку суд не встановив.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.213-218 ЦПК України, ст.84,180,181,182 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити частково. Стягнути з ОСОБА_2 1988 р.н., уродженця і жителя АДРЕСА_1 працюючого в ПП «Ельфа» аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1\4 частини всіх видів доходів відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму, для дитини відповідного віку, починаючи з 14.1.2010 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 1988 р.н., уродженця і жителя АДРЕСА_1 працюючого в ПП «Ельфа» аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання,в розмірі 1\6 частини всіх видів його доходів щомісячно, починаючи з 14.1.2010 року і до 24.5.2012 року.
Стягнути з відповідача на користь держави 120 грн. за ІТЗ судового процесу.Від сплати судового збору відповідача звільнити, згідно п.18 ст.4 ДКМУ»Про державне мито»
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до суду протягом 10 днів, після його проголошення . Апеляційну скаргу на вказане рішення може бути подано до Житомирського апеляційного суду протягом 20 днів ,після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: