Справа №2-а-170/2010 року.
УХВАЛА
про відмову у відкриття провадження в адміністративній справі
28 жовтня 2010 року смт.Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Шуригіна О.В.,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Новоушицької Центральної районної лікарні про скасування наказу головного лікаря про прийняття особи на роботу та зобов»язання головного лікаря перевести його на повну ставку фельдшера швидкої допомоги, -
ВСТАНОВИЛА :
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Новоушицького районного суду, як до адміністративного, з вимогою скасувати наказ Головного лікаря Новоушицької районної лікарні №34 від 14.06.2010 року про прийняття на посаду фельдшера швидкої допомоги ОСОБА_2 та зобов»язати відповідача перевести позивача на повну ставку фельдшера швидкої допомоги.
Підставою звернення вважає ст..ст. 6,7, ч. 2 ст.99, 104, 105, 106 КАС України, ст..18 КЗпПУ, ст.. 9 ЗУ «Про колективні договори та угоди».
Звертаючись до суду позивач сплатив 3,40 гривень судового збору, встановлених законом при зверненні до адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до частини 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, органу місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З матеріалів позовної заяви виходить, що позивачем оскаржуються дії Головного лікаря Новоушицької ЦРЛ з приводу прийняття на вакантну посаду певної особи та відмови у прийнятті його на вакантну посаду фельдшера лікарні.
Суд дійшов висновку, що Новоушицька ЦРЛ не є суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах, наданий позов на захист інтересів позивача не у сфері публічно-правових, а у сфері цивільних правовідносин. Отже, в ідповідач не здійснює владних управлінських функцій відносно позивача.
Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст.. 221 КЗпПУ трудові спори розглядаються : 1) комісіями по трудових спорах; 2) районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами.
Стаття 233 цього ж кодексу встановлює строк звернення з заявою про вирішення трудового спору до суду в три місяці з дня коли він дізнався або повинен був дізнатись про порушення свого права.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заявлений в позовній заяві спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 17, 50, 109 КАС України , суддя -
УХВАЛИЛА :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2-а-170 / 2010 р. за позовом ОСОБА_1 до Новоушицької Центральної районної лікарні про скасування наказу головного лікаря про прийняття особи на роботу та зобов»язання головного лікаря перевести його на повну ставку фельдшера швидкої допомоги, -
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в 5-денний строк з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В.Шуригіна