АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-6951/2010 р. Головуючий у 1 інстанції: Піх Ю.Р.
Суддя-доповідач Крилова О.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня2010 р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого: Крилової О.В.
суддів: Бабак А.М.
Спас О.В.
при секретарі Семенчук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 09 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -
ВСТАНОВИЛА :
У квітні 2009 року ОСОБА_4 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.
В позові зазначала, що з 10.09.1994 року вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, від якого вони мають неповнолітню доньку ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає матеріальної допомоги.
Посилаючись на зазначені обставині просила суд стягнути на її користь аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі по 800 грн. щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду до досягнення дитиною повноліття.
Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 09 липня 2010 року позов задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_3 аліменти на користь утримання доньки ОСОБА_5 в твердій грошовій сумі по 800 грн. щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду до повноліття дитини.
Стягнуто з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення справи в розмірі 120 грн.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить рішення суду першої інстанції змінити зменшивши розмір сплати аліментів на утримання дочки.
Заслухавши суддю-доповідача, сторони, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
За ст. 60 ЦПК кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
При цьому доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
При розгляді справи в суді першої інстанції відповідач визнавав позов, не надавав жодних заперечень та доказів на підтвердження свого нібито скрутного майнового стану.
Разом з тим, відповідно до змісту ст. 300 ЦПК апеляційна скарга може бути визнана іншою стороною.
Визнання апеляційної скарги другою стороною враховується апеляційним судом у частині наявності або відсутності фактів, які мають значення для вирішення справи.
До апеляційної скарги апелянтом надані докази, які підтверджують його майновий стан та стан здоров’я, позивачкою визнано, що відповідач не в змозі сплачувати аліменти у розмірі, встановленому судом, а отже позивач погоджується з доводами апеляційної скарги, визнає її та згодна зменшити розмір аліментів до 400 гр. щомісячно.
Апелянт також погодився на такий розмір аліментів на утримання дитини.
Визначений на час апеляційного розгляду справи розмір аліментів не є завищеним з огляду на розмір прожиткового мінімуму дитини відповідного віку, не оспорюється відповідачем а отже підстав для стягнення грошової суми на утримання дитини у розмірі меншому ніж заявлено сторонами немає.
З огляду на викладене, судова колегія змінює рішення суду першої інстанції зі зменшенням розміру стягнення до 400 гр.
Керуючись ст.ст. 3078, 309, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
В И Р І Ш И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.
Рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 09 липня 2010 року у цій справі змінити в частині розміру аліментів, стягнутих з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 на утримання дочки ОСОБА_5, зменшити розмір стягнення з 800 до 400 гривень щомісячно.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржене до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий :
Судді :