Судове рішення #11554740

                     

                                                                                                                                                  Справа №2-807/2010 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

21 серпня 2010 року                                                                                                   м. Пирятин

         Пирятинський районний суд Полтавської області

у складі головуючої – судді Сімонової С.Г.,

за участі секретаря – Лимар К.І.,

позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 (фізичних осіб),

відповідача ОСОБА_3,(фізичної особи),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за  позовом ОСОБА_1 у своїх інтересах та інтересах ОСОБА_4, ОСОБА_2  до ОСОБА_3 про усунення перешкод у спадкуванні нерухомого майна,  

                                                     

у с т а н о в и в:  

ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах ОСОБА_4, ОСОБА_2 у серпні 2010 року звернулися до суду із позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод у спадкуванні нерухомого майна.

Свої позовні вимоги позивачі обґрунтовують тим, що  після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 матері позивачів та відповідача залишилась спадщина у вигляді домоволодіння, розташованого у АДРЕСА_1. Але оформити спадкове майно на своє ім’я позивачі не можуть, оскільки відповідач, у якого знаходиться свідоцтво про право власності на будинковолодіння, відмовляється його надати позивачам, або ж до Пирятинської державної нотаріальної контори, що унеможливлює прийняття спадщини  позивачами. Зважаючи на вище зазначене, позивачі просять витребувати оригінал свідоцтва про право власності на спадкове  будинковолодіння у відповідача ОСОБА_3

 

У судовому засіданні позивачі свої позовні вимоги підтримали, просять витребувати у ОСОБА_3 оригінал свідоцтва про право власності на спадкове майно, що розташоване у АДРЕСА_1., оскільки добровільно відповідач свідоцтва не надає, що заважає позивачам оформити спадкове майно на своє ім’я.  

 Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснив, що він проживав разом з померлою матір’ю у спадковому будинку, тому уважає, що спадкове майно повинне належати лише йому.                                                                                                                  

    Судом установлено:

    ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5 – мати ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_3.    

Після смерті ОСОБА_5 залишилась спадщина:  житловий будинок «А-1», сарай «Б», погріб «В», вбиральня «Г», що розташовані по АДРЕСА_1.

 Проте, звернутися із заявою до Пирятинської державної нотаріальної контори  

позивачі не можуть, оскільки відповідач, у якого на зберіганні перебуває свідоцтво про право власності на спадкове майно, відмовляється  надати зазначене свідоцтво позивачам.

Викладене також підтверджується:

-   витягом із реєстру прав власності на нерухоме майно Лубенського МБТІ (а.с.5);

-   свідоцтвом про народження ОСОБА_1, (а.с.7), відповідно до якого ОСОБА_5 є її матір’ю.;  

-   свідоцтвом про одруження   ОСОБА_1 (а.с.8), згідно якого вона змінила прізвище на ОСОБА_1;

-   рішенням Пирятинського районного суду (а.с.10), відповідно до якого ОСОБА_5 є матір’ю ОСОБА_4 та ОСОБА_2;  

-   копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5  (а.с.12);

-   іншими матеріалами справи.

У  відповідності  до  вимог ст.1297,1298 ЦК України  спадкоємець,  який  прийняв  спадщину,  у  складі  якої  є  нерухоме  майно,  зобов'язаний  звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.  Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців,  свідоцтво  про право на спадщину видається на ім'я кожного з них,  із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців.  Свідоцтво про  право  на  спадщину  видається  спадкоємцям   після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.  

У  відповідності  до вимог  п. 216 Інструкції про порядок вчинення  нотаріальних дій нотаріусами України  видача свідоцтва про право на  спадщину  на  майно,  яке підлягає   реєстрації,   провадиться   нотаріусом   після  подання правовстановлюючих    документів  про  належність   цього   майна спадкодавцеві  та  перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.

Відповідач ОСОБА_3, у якої знаходиться правовстановлюючий документ на спадкове майно, не віддає його позивачам, що перешкоджає їм оформити свої майнові права.    

Відповідно до ст. 391 Цивільного кодексу України  власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

    Заслухавши пояснення позивачів, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що    ненадання   відповідачем правовстановлюючого  документу на будинковолодіння   перешкоджає  позивачам  отримати  свідоцтво  про право  на спадщину, що порушує їх права і   суперечить  закону, тому вимоги позивачів обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.10,212,215 ЦПК України, ст. 1297,1298 ЦК України, п. 216 Інструкції про порядок вчинення  нотаріальних дій нотаріусами України, ст. 391 ЦК країни, с у д –

в и р і ш и в:      

            Позов ОСОБА_1 у своїх інтересах та інтересах ОСОБА_4, ОСОБА_2 задовольнити.

              Зобов’язати  ОСОБА_3 передати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 оригінал свідоцтва про право власності на будинковолодіння, розташоване по АДРЕСА_1, видане виконавчим комітетом Давидівської сільської ради Пирятинського районну 18 квітня 1996 року на ім’я  ОСОБА_5.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд протягом 10 днів із дня проголошення рішення.

Головуюча  -

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація