Судове рішення #11541701

  

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

"21" жовтня 2010 р.                               м. Київ                                        К-14332/09



Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:


Суддів:Черпіцької Л.Т.

Васильченко Н.В.

Гончар Л.Я.

Леонтович К.Г.

Чалого С.Я.


провівши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами касаційний розгляд адміністративної справи за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя на постанову Ленінського районного суду міста Києва від 17 грудня 2008 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09 лютого 2009 року у справі №2-А-1709/08 за позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя про стягнення недоплаченої допомоги дитині війни, -  

в с т а н о в и л а :

У жовтні 2008 року ОСОБА_6 звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя про стягнення недоплаченої допомоги дитині війни за 2006-2007 роки у розмірі 2733,30 грн.

Постановою Ленінського районного суду міста Києва від 17 грудня 2008 року позов задоволено частково. Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя виплатити  ОСОБА_6 підвищення пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за жовтень, листопад та грудень 2007 року у розмірі 369 грн. 90 коп.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09 лютого 2009 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя залишено без розгляду з підстав пропуску строку апеляційного оскарження.

          Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя подало касаційну скаргу у якій просить його скасувати та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

 Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судами першої і апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Рішення суду апеляційної інстанції мотивовано тим, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання за заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду від 19.09.2006 була подана 05.10.2006, тобто з пропуском строку встановленого законом.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України не погоджується з доводами суду апеляційної інстанції, оскільки, виходячи зі змісту частини шостої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, за відсутності заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження суддя-доповідач ще на етапі вирішення питання про відкриття апеляційного провадження своєю ухвалою повертає апеляційну скаргу, подану після закінчення строку на апеляційне оскарження (у такому тлумаченні за аналогією закону  враховане положення частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України).

Ухвалу суду апеляційної інстанції про відмову в поновленні строку апеляційного оскарження та залишення заяви про апеляційне оскарження і апеляційної скарги без розгляду може бути оскаржено у касаційному порядку, виходячи з частини третьої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, а також тому, що вона перешкоджає подальшому провадженню у справі.

Відповідно до частини 5 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (за аналогією закону ), повернення апеляційної скарги не позбавляє права  повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.  

Тобто, ухваливши рішення про залишення апеляційної скарги без розгляду одноособово суддею-доповідачем, судом апеляційної інстанції було порушено норми процесуального права, та позбавлено права апелянта повторного звернення до суду.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 277 Кодексу адміністративного судочинства України, судові рішення обов’язково скасовуються з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто і вирішено неповноважним складом суду, оскільки питання про залишення апеляційної скарги без розгляду вирішується, у суді апеляційної інстанції, колегіально, а не суддею одноособово, ухвала суду апеляційної інстанції підлягає скасуванню.

Також колегія суддів звертає увагу на те, що заява про апеляційне оскарження, відповідно до відбитку штемпеля вхідної кореспонденції суду першої інстанції була отримана 26.12.2008, а касаційна скарга 15.01.2009.

Зважаючи на викладене, та керуючись ст.ст. 221, 222, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України,  колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя задовольнити.

Ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09 лютого 2009 року скасувати, справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута в порядку ст.ст.235-238 Кодексу адміністративного судочинства України.


Судді:(підписи)

З оригіналом згідно

Суддя:                                                                                                             Л.Т. Черпіцька






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація