Судове рішення #11536677

№ 2- 1095/10 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

          15 жовтня   2010 року     Миколаївський районний суд Львівської області в складі:

                   головуючої - судді   Берези В.І.

                   при секретарі  Волківській Н.Б.

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві справу за позовом  ОСОБА_1 до Горішненської сільської ради Миколаївського району Львівської області, третя особа – Стрийське МБТІ про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі в порядку спадкування за законом, -

в с т а н о в и в:

         Позивачка, ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Горішненської сільської ради Миколаївського району Львівської області, третя особа – Стрийське МБТІ про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі в порядку спадкування за законом.

         В обґрунтування позовних  вимог покликається на наступні  обставини  :

         В АДРЕСА_1 знаходиться житловий будинок та господарські будівлі, які належали її матері –ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті матері позивачка фактично прийняла спадщину, оскільки займалася її похороном, проживає разом із сім’єю у цьому житловому будинку та використовує господарські будівлі.

         Вартість будинку становить 58 851 грн.  

         ОСОБА_1 стверджує, що  є  єдиним спадкоємцем за законом, оскільки інших спадкоємців немає, а тому просить позов задоволити.

         Оскільки мати позивачки за життя не оформила права власності на житловий будинок та господарські будівлі, тому вона  змушена звертатися до суду про визнання її власником даного будинковолодіння.

          В судовому засіданні  представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги  підтримала  в повному обсязі та надала  суду  усні  пояснення,  аналогічні доводам, що  обґрунтовують вимоги позивачки,  викладені   в позовній  заяві.

          Представник відповідача ОСОБА_4 – сільський голова Горішненської сільської ради Миколаївського району в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечив.

            Третя особа – Стрийське МБТІ явки свого представника в судове засідання не забезпечило, хоча належним чином було повідомлено про час та місце розгляду справи.

           Заслухавши пояснення сторін, дослідивши  письмові  докази,  наявні  в матеріалах справи, суд приходить  до  висновку про підставність до задоволення  позовних  вимог  виходячи  з   наступного :

         Відповідно до ст.380 ЦК України житловий будинок є об’єктом права власності.    

         Згідно ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ ( майно ), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно  від  волі   інших  осіб.  

         Відповідно  до  ч. 2 ст. 325 ЦК  України  фізичні  та  юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть  їм належати.

         Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені  законом.

          З технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1, виготовленого 18.02.2008 року Стрийським  МБТІ  вбачається, що власником даного житлового будинку є ОСОБА_5 та  його  дійсна  вартість становить  58  851 грн.

         ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2,  що стверджує свідоцтво про смерть, НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2, видане Горішненською сільською радою Миколаївського району Львівської  області.

         Згідно витягу з погосподарської книги АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_2 Господарство було колгоспного типу, станом на 01.04.1994 р. головою двору була ОСОБА_2

         Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

         Перехід прав та обов’язків ( спадщина ) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця ) до інших осіб ( спадкоємців ) є спадкуванням  ( ст. 1216 ЦК України ), яке здійснюється за заповітом або за законом   ( 1258 ЦК України).

         Судом при розгляді справи, на підставі наявних у справі матеріалів встановлено, що позивачка є дочкою померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 та  єдиним спадкоємцем майна після її смерті, в нотаріуса не може оформити спадщину, так як відсутній правовстановлюючий документ на спірний будинок, заповіт від імені  ОСОБА_2 не складався, позивачка вступила у користування спадковим майном, оскільки проживає у спірному житловому будинку та використовує господарські будівлі  для  ведення господарства, прийняла фактично спадщину.                    

         На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 316, 321, 325, 328, 392, 1216-1224, 1233, 1273 ЦК України, ст.ст.208, 209, 213, 215, 218 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

         Позов задоволити.

         Визнати  за  ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на житловий будинок та господарські будівлі по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2.  

         Рішення може бути оскаржене з дня його проголошення  до апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів.  

         

               Суддя:                                                                                  Береза В.І.  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація