Справа №2-О-352/10
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2010 року м. Одеса
Суворовський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого судді Зудіхіна О.В.
народних засідателів Бей А.В., Рінгель Л.М.
при секретарі Мілентьєвої А.А.
за участю прокурора Шипкі В.С.
розглянувши у відкритому виїзному судовому засіданні в приміщенні Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні №1 справу за заявою Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні №1 про доцільність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_1, 1954 року народження, -
В С Т А Н О В И В:
Одеська обласна клінічна психіатрична лікарня №1 звернулася до суду з заявою про доцільність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_1, 1954 року народження, посилаючись на те, що ОСОБА_1 доставлена до Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні №1 з діагнозом: хронічний маячний розлад.
У судовому засіданні ОСОБА_1 назвала своє прізвище ім'я та по батькові, дату народження. Із заявою психіатричної лікарні про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги була не згодна.
Прокурор у судовому засіданні висловив думку про те, що зазначена заява не підлягає задоволенню та підлягає відхиленню за її безпідставністю.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, лікаря ООКПЛ №1, прокурора, дослідивши надані документи, історію хвороби, суд вважає, що заява задоволенню не підлягає за наступних підстав.
ОСОБА_1 пояснила суду, що зараз почуває себе добре, а до психіатричної лікарні вона потрапила внаслідок нервового стресу, що був пов’язаний з виникненням конфлікту із сусідкою.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів ОСОБА_1 був поставлений діагноз «хронічний маячний розлад». Виходячи з пояснень лікаря-психіатра, ОСОБА_1 надійшла до ООКПЛ № 1 у стані, в якому потребувала лікування.
Відповідно до ст. 12 ч. 1, 2 Закону України «Про психіатричну допомогу» амбулаторна психіатрична допомога надається лікарем-психіатром на прохання або за усвідомленою згодою особи; щодо особи віком до 14 років (малолітньої особи) - на прохання або за згодою її батьків чи іншого законного представника; щодо особи, визнаної у встановленому законом порядку недієздатною, - на прохання або за згодою її опікуна. У разі незгоди одного із батьків чи відсутності батьків або іншого законного представника амбулаторна психіатрична допомога неповнолітньому здійснюється за рішенням (згодою) органів опіки та піклування, яке може бути оскаржено до суду.
Амбулаторна психіатрична допомога може надаватися без усвідомленої згоди особи або без згоди її законного представника у разі встановлення у неї тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона завдасть значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги. Амбулаторна психіатрична допомога особі без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника надається лікарем-психіатром в примусовому порядку за рішенням суду.
Однак, в судовому засіданні не виявлено будь-яких фактів, які б вказували на вчинення реальних дій ОСОБА_1, що являють собою небезпеку для неї або неспроможність самостійно задовольняти свої основні життєві потреби. Суд вважає, що факти, вказані в історії хвороби, в судовому засіданні не знайшли свого підтвердження, ознаки хворобливого стану ОСОБА_1 доведені не були.
Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність підстав для продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_1, 1954 року народження.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 12, 22 Закону України "Про психіатричну допомогу", ст.ст. 11, 234, 235, 279, 281, 282 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні заяви Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні №1 про доцільність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_1, 1954 року народження, - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
Народні засідателі: