Справа № 2О -111/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2010 року смт. Нижньогірський
Нижньогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого - судді Чернецької В.В.,
при секретарі - Яновій ГВ.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Нижньогірська державна нотаріальна контора, Новогригорівська сільська рада про встановлення факту реєстрації шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду з заявою про встановлення факту реєстрації шлюбу між її бабусею ОСОБА_2 та дідусем ОСОБА_3 , оскільки в свідоцтві про реєстрацію шлюбу при написанні призвища дідуся була допущена помилка замість «ОСОБА_3» записано «ОСОБА_3». Встановлення даного факту необхідно заявнику для отримання спадщини після смерті бабусі, яку вона фактично прийняла після смерті дідуся, але у зв,язку із смертю не встигла оформити. Виправити допущені розбіжності у досудовому порядку заявник не має можливості.
Заявник в судовому засіданні заяву підтримала, просила її задовольнити.
Представники заінтересованих осіб – Нижньогірської нотаріальної контори, Новогригорівської сільскої ради у судове засідання не з’явилися, надали заяви, в яких просять суд розглянути справу за їх відсутністю, проти встановлення факту реєстрації шлюбу не заперечує.
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представників заінтересованих осіб, за матеріалами справи.
Заслухавши заявника, свідка, дослідивши матеріали справи, суд знаходить заяву обгрунтованою та такою, що підлягає задоволенню на підставі ст. 256 ч. 1 п. 4 ГПК України.
Згідно із свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4.Згідно із свідоцтвом про народження ОСОБА_3 її батьками записани ОСОБА_3 ОСОБА_3, ОСОБА_2. Згідно із свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_3 уклала шлюб з ОСОБА_4, після укладення шлюбу має призвище ОСОБА_1. В свідоцтві про укладення шлюбу вказано, що ОСОБА_3 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 уклали шлюб 29.09.1951 року, зареєстрований бюро ЗАГС Сіабського р-ну м.Самарканд актова запис №581, після укладення шлюбу жінка має призвіще ОСОБА_2.
Таким чином данні ОСОБА_3, зазначені в свідоцтві про смерть, свідоцтві про народження цілком збігаються з данними зазначеними у свідоцтві про укладення шлюбу.
Крім того, згідно із довідки Новогригорівської сільської ради слід, що ОСОБА_3 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав разом з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою АДРЕСА_1 по день його смерті та вів з нею спільне господарство.
Судом встановлено, що згідно із свідоцтвом про народження данні заявниці вказані ОСОБА_1, її батьками вказани ОСОБА_4, ОСОБА_5 Згідно із свідоцтвом про одруження заявниця уклала шлюб з ОСОБА_6, після укладення шлюбу має призвіще ОСОБА_1.
Згідно пісмових пояснень ОСОБА_3, її батьками були ОСОБА_3 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, призвіще батька згідно із паспортом та свіоцтвом про смерть було ОСОБА_3.
У зв’язку з викладеним, факт, який просить встановити заявниця, підлягає встановленню.
Вказаний факт є юридичним, оскільки породжує правові наслідки та від нього залежить виникнення майнових прав у заявниці – отримання нею спадщини.
Керуючись ст. ст. 256 ч.1 п.6, 257, 259, 213-215ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт реєстрації шлюбу ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Кримської області Ак-мечетського району та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки Кримської області Сімферопльського району, зареєстрованного 29 вересня 1951 року бюро ЗАГС Сіабського району м.Самарканд, актовий запис №581.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання заяви до Нижньогірського районного суду протягом десяти днів із дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів із дня подання заяви про апеляційне оскарження через Нижньогірський районний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Головуючий: п/п
Суддя Нижньогірського
районного суду АР Крим В.В.Чернецька