Судове рішення #11520527

Справа № 2- 7990 \10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       25  жовтня    2010  року                                                 м. Сімферополь

       Центральний  районний суд м.Сімферополя  в складі:

Головуючого, судді:                 О.Д.Опанасюка

при секретарі:                           Н.В. Мазуркевич

з участю позивача :  ОСОБА_1

відповідачки : ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні  цивільну справу  за  позовом      ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу ,

УСТАНОВИВ:  

 

       21.08.2010 року  ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом до  ОСОБА_2 про  розірвання шлюбу,  мотивуючи свої вимоги тим, що  їх сім’я  фактично розпалася  у  липні  2008 року з причини втрати  взаєморозуміння.  Подальше спільне життя та збереження шлюбу   суперечить інтересам подружжя і їхньої дитини.  Примирення неможливо.  Майнового спору,  спору щодо виховання і утримання дитини   сторони не мають.

      У судовому засіданні  позивач  позовні вимоги  підтримав у повному обсязі, уточнивши, що сім’я розпалася  у липні 2008 року з тієї причини, що відповідач   пішов з сім’ї до іншої жінки, з якою   проживає  однією сім’єю. На утримання неповнолітньої дитини він надає матеріальну допомогу. Примирення між подружжям не можливо.

       Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні 01.10.2010 року позовні вимоги не визнала у повному обсязі,  просила надати строк для примирення,  та пояснила, що чоловік дійсно  проживає з іншою жінкою, що і стало причиною розпаду сім’ї.

      У судовому засіданні 25.10.2010 року позовні вимоги визнала у повному обсязі,   та пояснила, що примирення між подружжям неможливо.

      Суд, заслухавши пояснення  сторін,  вивчивши матеріали справи,  вважає  вимоги  позивача   обґрунтованими  і законними,  і які  підлягають    задоволенню у повному обсязі.

       Суд встановив, що   між   ОСОБА_1  і ОСОБА_2   03.07.1999 року зареєстровано шлюб у  відділу реєстрації актів про шлюб Будинку  одруження м. Сімферополя АР Крим  ( актовий  запис  № 510  від  03.07.1999 року) (л.с.4).

      Від шлюбу подружжя мають малолітню  дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (л.с.5).

      Фактично шлюб між сторонами  розпався   у липні   2008 року,  подальше спільне життя подружжя  і збереження шлюбу неможливо у зв’язку з втратою  взаєморозуміння і фактичного створення позивачем ОСОБА_1  сімейних відносин з іншою жінкою.

     Майнового спору, спору щодо проживання і виховання дитини  сторони не мають.

      Суд, враховуючи інтереси сторін, їх малолітньої дитини,  вважає необхідним  шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2    розірвати, тому що  ця вимога відповідає дійсній волі  сторін,   подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечить  їх інтересам, і інтересам їх дитини.

     Суд вважає недоцільним  прийняти заходи щодо примирення подружжя,   відповідно до вимог ст.111 СК України, оскільки ні позивач, ні відповідачка не мають наміру зберегти шлюб, і заперечували проти примирення у судовому засіданні. Суд при цьому враховує і роз’яснення ВСУ  , які дані  у  Постанові Пленуму  від 21.12.2007 р. № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» ,  згідно з якими суд застосовує заходи примирення у випадку відсутності згоди одного з подружжя на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін  ( абз.2 п.10 Постанови).

     Позивач  не просив стягнути судові витрати.

     Керуючись ст. ст.104-105, 110-112  Сімейного Кодексу України,  ст. ст. 10,11,  60, 79,88,   208, 209, 212-215 ЦПК України, суд  

ВИРІШИВ:

       Позов   ОСОБА_1    задовольнити  повністю.

       Розірвати шлюб  між ОСОБА_1 і ОСОБА_2,  зареєстрований у  відділі реєстрації актів про шлюб   Будинку  одруження м. Сімферополя  АР Крим ( актовий  запис  №  510   від  03.07.1999 року).

       Рішення може бути оскаржено  до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим  через Центральний районний суд м. Сімферополя   у порядку, передбаченому ст.ст.292,294 ЦПК України.

 Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація