Судове рішення #11520426

Справа № 2-7029/2010

                                                         

     У Х В А Л А

29.09.2010 року                                                                                             м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Боровікової В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними та спонукання вчинення певних дій, -

                                                     В С Т А Н О В И В:

До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшла вищезазначена позовна заява.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних  прав, свобод чи інтересів.

Згідно з п.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до  п. 1 Положення про Пенсійний  Фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03. 2001року N121/2001,  Пенсійний  фонд  України  є центральним органом виконавчої влади,  що , зокрема , призначає пенсії та готує  документи для їх виплати,  забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та  виплату  пенсій.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся з позовом до управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання протиправною бездіяльності з невиплати щомісячної доплати до пенсії, про покладання зобов’язання здійснити нарахування та виплати щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, який є структурним підрозділом суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності віднесені до компетенції адміністративних судів.    

Пунктом 4 ч. 3 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю.

Згідно Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року не відповідає Конституції України (є неконституційними), положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, а саме:

– пункту 2 розділу І: „Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35–37, ст. 446) виключити“;

– пункту 2 розділу ІІ: „Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства“.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що, оскільки позов подано за спором, що виник із адміністративно-правових відносин, він не може бути розглянутий в порядку цивільного судочинства , а тому у відкритті провадження у справі слід відмовити.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. 122 ЦПК України, суддя –

       У Х В А Л И В :    

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її позовом до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними та спонукання вчинення певних дій , роз’яснивши позивачеві його право на звернення у порядку адміністративного судочинства .

Копію ухвали надіслати позивачу.

   Суддя:                                                            А.І.Боровікова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація