Судове рішення #11513991

                                                               Справа № 2-1055

                                                 2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

                   І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21 травня 2010 року                  Рівненський районний суд Рівненської області

в особі судді                               Остапчук Л.В.

        при секретарі                             Захарук Г.Л.

                     

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в місті Рівному

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 02 травня 1987 року. Від шлюбу мають дитину, яка повнолітня.

У зв’язку з тим, що нормального подружнього життя з відповідачем не склалося, між ними часто виникали сварки, через різні погляди на подружні відносини, фактично вони в 2003 році припинили подружні відносини, проживають окремо, спільного домашнього господарства не ведуть, у них різні сімейні бюджети, вона виїхала на заробітки до Польщі, де  підтримує стосунки з іншим чоловіком, від якого в 2008 році народила дитину, їх сім’я носить формальний характер, її збереження є неможливим, та буде суперечити їхнім інтересам, позивачка звернулася з даним позовом до суду і просить їх шлюб розірвати.  

    В судове засідання позивачка не з’явилася, хоча належним чином і в установлений строк була повідомлена про слухання справи. Від неї надійшла заява, в якій вона просить справу слухати за її відсутності, так як в неї мала дитина, у зв’язку з чим вона не може бути присутня в судовому засіданні. Позов підтримує  повністю та просить його задоволити.

             Відповідач в судове засідання за викликом суду не з’явився, хоча належним чином і в установлений строк був повідомлений про слухання справи. Від нього  надійшла заява, в якій він позов визнає та просить розглянути справу за його відсутності через те, що він часто і на тривалий термін від’їжджає у відрядження.

    Суд вважає за можливе справу слухати у відсутності сторін, на підставі наявних у справі документів.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 02 травня 1987 року. Від шлюбу мають повнолітню дитину. Сторони з 2003 року не підтримують подружніх стосунків, проживають окремо, спільного господарства не ведуть у них різні бюджети. Позивачка працює в Польщі, де підтримує стосунки з іншим чоловіком, від якого народила дитину. Відповідач проти позову не заперечує, та просить їх шлюб розірвати.

Суд, відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, прийшов до переконання, що дана сім’я існує формально,  примирення подружжя неможливе, їх подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них. Тому суд вважає за необхідне і доцільне розірвати шлюб між ними.

              На думку суду, державне мито при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу необхідно стягнути лише з позивачки.

    Керуючись ст.ст.57, 59, 213-215, 294, 295 ЦПК України, ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд, -

в и р і ш и в :

   

Позовну заяву ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задоволити повністю.

  Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 (дошлюбне ОСОБА_1) ОСОБА_1 зареєстрований 02 травня 1987 року відділом реєстрації актів цивільного стану   Рівненського міського управління юстиції (актовий запис № 568) розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути  з ОСОБА_1 державне мито в доход держави в розмірі 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 8 (вісім) гривень 50 копійок. ОСОБА_2 від спалити державного мита звільнити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Рівненського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація