ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 жовтня 2010 р.Справа №2а-8734/10/9/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді
Цикуренко А.С. ,
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Водан Ко"
про стягнення 47620,18 грн. заборгованості
за участю представників:
позивача – не з’явився.
відповідача – не з’явився,
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Водан Ко» про стягнення 47620,18грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі суми страхових внесків.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим АР Крим (далі-Управління) як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно пункту 4 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) та п.п. 11.12 п.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове держане пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі – Інструкція) за підсумками року платники, зазначені в підпункті 2.1.3 (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)) пункту 2.1 цієї Інструкції, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.
Відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень-квітень 2010 року, поданих відповідачем в Управління у порядку звітності, за відповідачем склалася заборгованість в сумі 47620,18грн. (а.с. 5-8).
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Управлінням була виставлена відповідачу вимога про сплату боргу №Ю-1051 від 07.06.10р. (а.с. 10). Проте у суду немає доказів отримання зазначеної вимоги відповідачем чи розміщення її у встановленому законом порядку на дошці оголошень. Судом було направлено на адресу позивача судову повістку, якою, крім того, його було зобов’язано у судове засідання, призначене на 19.10.10р., надати докази отримання відповідачем вимоги про сплату боргу (а.с. 22). Проте позивач, у порядку ст. 71 КАС України, доказів отримання відповідачем вимоги про сплату боргу №Ю-1051 від 07.06.10р. не надав.
Відтак, у суду не має доказів узгодження зазначеної суми заборгованості відповідачем.
За таких обставин, вимоги позивача задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити
У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя Цикуренко А.С.