Судове рішення #11509862

   КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-8386/10/1070                                              Головуючий у 1-й інстанції – Виноградова О.І.

                                                                                                                                   Суддя-доповідач – Лічевецький І.О.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2010 р.                                                                                                                    м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Лічевецького І.О.,

суддів – Мацедонської В.Е., Шурка О.І.,

при секретарі – Погорілій О.М.,

за участю представників:

ОСОБА_2 – Лошакова Д.С. (за довіреністю);

Білоцерківської міської організації Народної партії – Лошакова Д.С. (за довіреністю);

відповідача – Ілемської І.М. (за довіреністю),

переглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_2, Білоцерківської міської організації Народної партії до Білоцерківської міської виборчої комісії Київської області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов’язання вчинити дії за апеляційною скаргою ОСОБА_2, Білоцерківської міської організації Народної партії на постанову Київського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2010 р.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, Білоцерківська міська організація Народної партії (надалі за текстом – «Позивачі», «Скаржники») звернулись до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання протиправною та скасування постанови Білоцерківської міської виборчої комісії Київської області (надалі за текстом – «Білоцерківська МВК», «Відповідач») від 15.10.2010 р. за № 28 «Про утворення та затвердження посад дільничних виборчих комісій для проведення виборів 31 жовтня 2010 року». Одночасно позивачі просили зобов’язати Білоцерківську МВК повторно розглянути подання суб’єктів виборчого процесу щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (надалі за текстом – «ДВК») та прийняти рішення про визначення осіб, які підлягають включенню до складу цих комісій з урахуванням досвіду роботи, на засадах рівності всіх суб’єктів виборчого процесу.

Позовні вимоги мотивовано тим, що списки осіб, які підлягають включенню до складу ДВК міська виборча комісія колегіально не розглядала. Позивачі також стверджували, що при прийнятті спірної постанови відповідачем порушено принцип рівності суб’єктів виборчого процесу, оскільки до списків членів ДВК не включеної жодної з осіб, запропонованих ОСОБА_2 та Білоцерківською міською організацією Народної партії.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2010 р. в задоволенні позову відмовлено повністю.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення окружним адміністративним судом норм матеріального і процесуального права та на невідповідність висновків суду обставинам справи.  

Заслухавши пояснення представників сторін ,  перевіривши доводи апеляційної скарги, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, колегія суддів дійшла наступного.

За наслідками дослідження наявних у матеріалах справи доказів Київським окружним адміністративним судом встановлено, що кандидат на посаду міського голови м. Біла Церква ОСОБА_2 та Білоцерківська міська організація Народної партії є суб’єктами виборчого процесу та суб’єктами подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

15 жовтня 2010 р. відбулося засідання Білоцерківської МВК на якому прийнято постанову № 28 «Про утворення та затвердження посад дільничних виборчих комісій для проведення виборів 31 жовтня 2010 року».

На засіданні міської виборчої комісії були присутні 16 з 17 її членів, з яких 10 проголосувало за прийняття спірної постанови.

Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції дійшов висновку, що при винесенні оскаржуваного рішення Білоцерківська МВК діяла у межах та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, оскільки засідання виборчої комісії було повноважним, а спірне рішення прийнято більшістю голосів від присутніх членів комісії.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10 липня 2010 року № 2487-VI (надалі за текстом – «Закон № 2487-VI») виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Згідно частини 1 статті 23 Закону №2487-VI дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районною у містах Києві та Севастополі територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, поданнями кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, передбаченими частиною четвертою цієї статті.

При утворенні дільничної виборчої комісії відповідна територіальна виборча комісія своїм рішенням визначає осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур, поданих суб’єктами подання. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму.

Частиною 6 зазначеної статті Закону № 2487-VI визначено, що територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, що утворює дільничну виборчу комісію відповідно до внесених подань.

Таким чином, Законом № 2487-VI не встановлено принципу рівного чи пропорційного представництва суб’єктів виборчого процесу при формуванні складу дільничних виборчих комісій та розподілі посад в цих комісіях.

Оскільки 31 жовтня 2010 року вибори проводяться як за мажоритарною так і за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системами, територіальні виборчі комісії у будь-якому випадку позбавлені можливості забезпечити представництво в дільничних виборчих комісіях всіх суб’єктів подання щодо кандидатур до складу цих комісій.

З огляду на викладене, не включення до складу ДВК осіб, запропонованих позивачами, не може розцінюватись як порушення принципів рівності суб’єктів виборчого процесу перед законом та рівності прав усіх кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

За таких обставин, висновки суду першої інстанції щодо правомірності ухваленого відповідачем рішення є законними і обґрунтованими, тобто ухваленими відповідно до норм матеріального права, при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин, що були підтверджені доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а посилання скаржників на те, що включені до складу ДВК особи мають менший досвід роботи у виборчих комісіях, ніж ті, що були запропоновані позивачами, як на підставу для скасування судового рішення та задоволення позову, є помилковим, оскільки поняття досвіду є оціночним і його, визначення є прерогативою територіальної виборчої комісії.

Відповідно до частини 17 статті 27 Закону № 2487-VI ніхто не має права втручатися в діяльність виборчої комісії, крім випадків, передбачених цим Законом.

Враховуючи викладене, судова колегія дійшла висновку про те, що суд першої інстанції повно з’ясував обставини справи та дав їм належну правову оцінку.

Згідно з частиною першою статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись статтями 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

 

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та Білоцерківської міської організації Народної партії залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2010 р. – без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий:                                                         І.О.Лічевецький

Судді                                                      В.Е.Мацедонська

                                  О.І.Шурко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація