Судове рішення #11501204

Справа № 22-ц-28187/2010 рік.                                         Головуючий 1-ї інст.: - Бабенко Ю.П.

Категорія: житлові.                                                                    Суддя-доповідач:  -  Кокоша В.В.

 

                                                               

                                                             

                                                              У Х В А Л А

                                     І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

          20 жовтня  2010 року.  Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

                      головуючого - судді:  - Бобровського В.В.,

                      суддів: - Шевченко Н.Ф., Кокоші В.В.,

                      при секретарі: - Каплоух Н.Б.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6, ОСОБА_7 на рішення Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 20 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_6, ОСОБА_7 до КП «Жилкомсервіс», Орджонікідзевської районної в м. Харкові ради, Харківської міської ради,  3-особи: ВАТ «Харківський домобудівельний комбінат №1», КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», управління містобудування та архітектури Харківської міської ради, орган опіки і піклування Орджонікідзевської районної в м. Харкові ради - про зобов’язання  перевести приміщення з нежитлових в житлові, визнання права користування житловою площею в квартирі, зобов’язання укласти договір найму житлового приміщення,

                                                        в с т а н о в и л а :

          У грудні 2008 року  ОСОБА_6 діюча в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_7 звернулися в суд із вказаним позовом.

          В обґрунтування своїх вимог зазначали, що згідно спеціального ордеру від 24 січня 2005 року, виданого ВАТ «Харківським домобудівельним комбінатом №1», їм на сім’ю з трьох осіб  надано для  проживання в гуртожитку для малосімейних три кімнати: - № 18, площею 11.5 м. кв., №18-а, площею 17.4 м. кв., №18-б, площею 16.9 м. кв., розташовані  в АДРЕСА_1.

          При видачі ордеру ВАТ «Харківський домобудівельний комбінат №1» не перевів  приміщення №18-а, №18-б із нежитлових приміщень в житлові, а в 2007 році передав   вказаний будинок на баланс КП «Жилкомсервіс».

          Зазначені нежитлові приміщення використовуються ними для проживання та відповідно до акту від 24 вересня 2008 року, складеного представниками дільниці №48 Орджонікідзевської філії КП «Жилкомсервіс», можуть використовуватися як житлові приміщення.

          Проте КП «Жилкомсервіс», Харківська міська рада ухиляються від прийняття рішення про виключення приміщень 1 поверху АДРЕСА_1 із числа нежитлових приміщень, а Орджонікідзевська районна в м. Харкові рада  від укладання з ними договору найму вказаних нежитлових приміщень.

          Посилаючись на вказані обставини, ОСОБА_6, ОСОБА_7 просили суд визнати за ними та неповнолітнім ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1,  право користування житловою площею в АДРЕСА_1 приміщеннями №18-а,  жилою площею 17.4 м. кв., №18-б,  жилою площею 16.9 м. кв.

         Зобов’язати КП «Жилкомсервіс», Харківську міську раду виключити житлові приміщення №18-а, № 18-б, розташовані в АДРЕСА_1 із числа нежитлових.

          Зобов’язати Орджонікідзевську районну в м. Харкові раду укласти з ними договір  житлового найму на житлові приміщення №18-а, № 18-б в АДРЕСА_1.

          Представники КП «Жилкомсервіс», Харківської міської ради, позов не визнали, посилаючись на його безпідставність.

         Представники Орджонікідзевської районної в м. Харкові ради, органу опіки і піклування Орджонікідзевської районної в м. Харкові ради подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

         Представник ВАТ «Харківський домобудівельний комбінат №1» проти позову не заперечував.

         При цьому посилався на те, що ОСОБА_6 помилково видано спеціальний ордер на заселення двох нежитлових приміщень, проте Харківська міська рада повинна була перевести їх у житлові, чого безпідставно не зробила.

          Представник управління містобудування та архітектури Харківської міської ради  проти позову заперечував посилаючись на те, що переведення нежитлових приміщень в житлові діючим законодавством не передбачено, а зміна статусу приміщень може бути проведена шляхом їх реконструкції або переобладнання, з подальшим введенням їх в експлуатацію.

          Представник КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» повторно в судове засідання не з’явився.

          Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 20 липня 2010 року у задоволенні позову відмовлено.

          В апеляційній скарзі ОСОБА_6, ОСОБА_7, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції  та ухвалити нове рішення про задоволення їх позовних вимог.

          Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

          Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходив з того, що діючим житловим законодавством не передбачено можливості переведення нежитлових приміщень у житлові, а також укладання договорів житлового найму з наймачами нежитлових приміщень.

         Такий висновок суду відповідає нормам матеріального і процесуального права.

          Відповідно до ст. 4 ЖК України до державного житлового фонду належать житлові  будинки і житлові приміщення в інших будівлях, що належать державі; до громадського житлового фонду належать житлові будинки і житлові приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об’єднанням, профспілковим та іншим  громадським організаціям.

          До житлового фонду не входять нежитлові приміщення в жилих будинках, призначені для торгівельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.

         Згідно ст. ст. 61, 63 ЖК України користування жилими приміщеннями у будинках державного та громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення.

         Предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення, що складається з однієї чи кількох кімнат, а також одноквартирний жилий будинок.

         Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_6 з 1999 року працювала дворовим працівником у ВАТ «Харківський домобудівельний комбінат №1» та перебувала на квартирному обліку  за місцем роботи.

         Спільним рішенням профспілкового комітету та адміністрації ВАТ «Харківський домобудівельний комбінат №1» від  30 грудня 2004 року ОСОБА_6 на сім’ю з 3-х осіб  виділено для проживання три кімнати № 18 пл. 11.5 м. кв., №18-а, площею 17.4 м. кв., №18-б, площею 16.9 м. кв. в АДРЕСА_1 (а. с.54,55).

          24 січня 2005 року ОСОБА_6 видано спеціальний ордер №3 серії С на право   заселення 3-х кімнат в гуртожитку для малосімейних №18, №18-а, №18-б, загальною площею 47,3 м. кв.  в АДРЕСА_1 ( а. с. 6).

          Надані ОСОБА_6 та членам її сім’ї для проживання приміщення №18-а, №18-б є нежитловими та заінвентаризовані в  КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»  як побутові кімнати.

         Станом на 22 вересня 2008 року вказані приміщення самочинно переобладнані в жилу кімнату та кухню  відповідно (а. с. 127-142).

         Рішенням 14 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 4 липня 2007 року  №150/07 «Про комунальну власність м. Харкова», житловий АДРЕСА_1 виключено з переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Харкова та передано на баланс і подальше обслуговування КП «Жилкомсервіс». (а.с.100).

         Протягом 2007-2008 років ОСОБА_6 зверталася до державних органів з заявами про переведення наданих їй нежитлових приміщень №18-а, № 18-б АДРЕСА_1 в жилі приміщення, проте отримала відповіді, що замовником на реконструкцію зазначених нежитлових приміщень має виступати КП «Жилкомсервіс», як балансоутримувач житла (а. с. 70, 100).

         Відмовляючи у задоволенні позову до КП «Жилкомсервіс», Харківської міської ради про виключення приміщень  №18-а, №18-б  АДРЕСА_1 в м. Харкові із числа нежитлових, суд правильно дійшов висновку про його необґрунтованість, так як  переведення нежитлових приміщень в жилі діючим житловим законодавством не передбачено, а зміна їх статусу може бути здійснена шляхом реконструкції чи переобладнання нежитлових приміщень в житлові приміщення, з подальшим введенням їх в експлуатацію.

         Обґрунтованим є висновок суду і щодо відмови у задоволенні позову ОСОБА_6,  ОСОБА_7 до Орджонікідзевської  районної в м. Харкові ради про визнання права користування нежитловими приміщеннями та укладання договору житлового найму нежитлових АДРЕСА_1 в м. Харкові, оскільки діючий  ЖК  України не визначає порядок користування, укладення договорів найму, виселення та надання іншого благоустроєного житлового приміщення особам, які проживають у нежитлових приміщеннях.

          Вирішуючи спір, суд з’ясував дійсні обставини справи, перевірив доводи та заперечення сторін, дослідив надані сторонами докази, дав їм належну оцінку та постановив законне й обґрунтоване рішення.        

          Доводи апеляційної скарги ОСОБА_6,  ОСОБА_7 про те, що суд першої інстанції не дав оцінки наданому ними технічному висновку ТОВ «Харківреконструкція» щодо можливості перепланування АДРЕСА_1 в м. Харкові під ізольовану квартиру в житловому будинку готельного типу, не може бути прийнята до уваги, оскільки до житлового фонду не входять нежитлові приміщення в жилих будинках, призначених для побутових та інших потреб непромислового характеру.

         Інші доводи апеляційної скарги ОСОБА_6, ОСОБА_7, не є суттєвими та висновків суду першої інстанції не спростовують.

         Оскільки рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування судова колегія не вбачає.

          Керуючись  ст. ст. 303, 304, п. 1 ч. 1 ст. 307, ст. ст. 308, 313, п.1 ч.1 ст. 314, ст. ст. 315, 317, 319, ст. 317  ЦПК України, судова колегія,

           

                                                                у х в а л и л а:

         Апеляційну скаргою ОСОБА_6, ОСОБА_7 - відхилити.

         Рішення Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 20 липня 2010 року залишити без змін.

         Ухвала суду апеляції інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

           Головуючий:

 

           Судді:

       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація