Справа № 2-11593/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 року Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого-судді Чернявської Л.М.,
при секретарі Бурлаченко Д.О.,
за участю: позивачки ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому попередньому засіданні в залі засідань суду в місті Одесі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В:
10 серпня 2010 року позивачка звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 700 гривень щомісячно. (а.с. 3-5)
В обґрунтування заявлених вимог вказуючи, що від шлюбу сторони мають малолітню дитину. Спільне життя з відповідачем не склалось. Внаслідок взаємних непорозумінь та багато чисельних конфліктів, між ними фактично припинились шлюбні відносини. Зроблені спроби поновити відносини не дали бажаного результату, тому збереження шлюбу вважає неможливим. Відповідач на протязі чотирьох років не приймає участь в утриманні дитини, не надає матеріальної допомоги своїй сім`ї, тому вона вимушена звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та пояснила, що з липня 2010 року по теперішній час шлюбні відносини не підтримують, проживають окремо, загальне господарство не ведуть. Майнового спору немає. Відповідач офіційно не працевлаштований та має мінливий заробіток, тому просила стягувати з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 700 гривень щомісячно.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином. З заявою про розгляд справи за його відсутністю до суду не звертався.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини звернення за розірванням шлюбу та інші обставини життя подружжя, вислухавши пояснення позивачки, суд вважає, що шлюб підлягає припиненню та з батька підлягають стягненню аліменти на утримання дитини з наступних підстав.
14 лютого 2004 року, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 укладений шлюб, про що Міським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського обласного управління юстиції, актовий запис № 90 .
В сім'ї склалися ненормальні відносини, сторони з липня 2010 року по теперішній час шлюбні відносини не підтримують, проживають окремо, загальне господарство не ведуть, втратили один до одного відчуття любові і пошани. Позивачка просить шлюб розірвати, вважаючи збереження сім'ї неможливим та таким, що суперечило їх інтересам.
В силу ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.
Виниклі між сторонами правовідносини регулюються ст. 112 Сімейного Кодексу України, відповідно якої, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
При таких обставинах, суд вважає, що сім'я між сторонами розпалася остаточно і не може бути відновлена. Подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу неможливі, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
ОСОБА_1, яка змінила прізвище під час державної реєстрації шлюбу заявила про вибір прізвища « Бендасова».
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що подружжя має малолітню доньку – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка проживає з матір’ю та знаходиться на ії утриманні.
Батьками дитини вказані: мати – ОСОБА_1, батько – ОСОБА_2, про що свідчить актовий запис № 569, зроблений 08 липня 2004 року Другим відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м.Одеси.
Згідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Домовленості (договору) щодо розміру сплати аліментів на утримання дитини, як убачається із матеріалів справи між сторонами не досягнено, тому у позивачки є підстави для звернення до суду з відповідним позовом.
В силу статті 51 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.
Згідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
В силу статті 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Дитина проживає з матір'ю та знаходяться на ії утримані. Відповідач не сплачує аліменти на утримання дитини та ніде не працює, що пояснила позивачка в судовому засіданні.
Спірні правовідносини регулюються ч.1 ст. 184 СК України, за якою підставою для присудження аліментів у твердій грошовій сумі є те, що відповідач офіційно не працевлаштований та має мінливий заробіток, тобто не регулярно.
Відповідно Закону України № 1646-VІ «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 30 жовтня 2009 року з 01 січня 2010 року встановлений прожитковий мінімум на одну дитину віком до 6 років в розрахунку на один місяць 755 гривень та на одну дитину віком з 6 до 18 років в розрахунку на один місяць 901 гривня.
Відповідно до роз’яснень, що надані у п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.3 ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) ії матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно.
Враховуючи аліментний обов’язок батька дитини, стан здоров'я та матеріальне становище дитини, платника аліментів, відсутність у останнього іншої неповнолітньої дитини, непрацездатних батьків, суд вважає можливим стягувати з ОСОБА_2 на користь матері дитини на ії утримання щомісячно аліменти в твердій грошовій в розмірі 500 гривень щомісячно з дня звернення до суду та до досягнення дитини повноліття.
Відповідно ч. 3 ст. 81 та ч.3 ст.88 Цивільного процесуального кодексу України суд вважає необхідним покласти на відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та сплати судового збору.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд вважає необхідним допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст. 51 КУ, ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 180 -184 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 79, 81, 88, 212, 213-215, 367 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити частково.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2, 14 лютого 2004 року Міським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського обласного управління юстиції, актовий запис № 90, що мають малолітню доньку - розірвати.
ОСОБА_1, яка змінила прізвище під час державної реєстрації шлюбу заявила про вибір прізвища « Бендасова».
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 щомісячно аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п’ятсот) гривень починаючи з 10 серпня 2010 року та до ії повноліття, тобто до 15 червня 2022 року, або зміни матеріального стану платника аліментів.
Допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати по сплаті інформаційно – технічного розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень на рахунок Територіального управління державної судової адміністрації в Одеській області (отправник: ГУДКУ в Одеській області; код ЕДРПОУ 23213460; МФО 828011; Банк ГУДКУ в Одеській області, р/р 31217259700008; призначення платежу 22050000).
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області, через Приморський районний суд міста Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, що брала участь у справі, але не була присутня у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, може подати скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Відповідно ч. 2 ст. 115 Сімейного кодексу України копію рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Суддя
Приморського районного
суду міста Одеси Чернявська Л. М.