Справа № 2-4725
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
19 жовтня 2010 року м. Білгород - Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого – одноособово судді Боярського О.О.,
при секретарі - Рачицькій І.А..,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу і стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу і стягнення аліментів, а саме просить суд розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1; стягнути з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 30% від прожиткового мінімуму на сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 щомісяця до його повноліття; стягнути з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 30% від прожиткового мінімуму на сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 щомісяця до його повноліття; звільнити позивача від сплати державного мита та витрати на ІТЗ судового процесу; судові витрати, пов’язані з розглядом справи покласти на відповідача.
Позивач у судове засідання не з’явилася, надала до суду заяву, згідно якої просила справу розглядати без її участі, та зазначила, що позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, згідно якої просить справу розглядати без його участі, та зазначив, що позовні вимоги визнає, заперечень немає.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що 17 лютого 1998 року у виконавчому комітеті Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був укладений шлюб, що підтверджується довідкою № 200/3-63 від 04 жовтня 2005 року, виданою відділом реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис №6.
Від шлюбу сторони мають двох неповнолітніх синів: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І-ЖД № НОМЕР_1, виданим 05 жовтня 1999 року Дивізійською сільською радою Татарбунарського району Одеської області, актовий запис № 15, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І-ЖД № НОМЕР_2, виданим 18 вересня 2000 року Виконкомом Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, актовий запис № 14.
Сторони на теперішній час разом не проживають, неповнолітні діти проживають разом з позивачем та знаходяться на її утриманні.
Відповідач на утримання дитини матеріальної допомоги не надає.
Відповідач офіційно не працевлаштований, має нерегулярний, мінливий дохід.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків,
передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 192 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду
від дня пред’явлення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу і стягнення аліментів є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 105 п. 3, 109-110, 112 СК України, ст.ст. 130, ч. 4 ст. 174, 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу і стягнення аліментів - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 17 лютого 1998 року виконавчим комітетом Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, довідка від 04 жовтня 2005 року № 200/3 – 63, актовий запис №6.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути держмито на користь держави з ОСОБА_2 у розмірі – 9 гривень. ОСОБА_1 від сплати звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини: сина– ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з дня звернення позивача з позовом, а саме з 29.07.2010 року та до досягнення дитиною повноліття, тобто до 08 липня 2017 року.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини: сина- ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з дня звернення позивача з позовом, а саме з 29.07.2010 року та до досягнення дитиною повноліття, тобто до 20 липня 2018 року.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в сумі 51 гривня, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 120 гривень на користь держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: