Судове рішення #11497094

                                                        Справа № 2-7565/10

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

22 жовтня 2010 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді – Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання –  Алманової І.Г.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі питання щодо закриття провадження по  цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м.Одеси про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії,  -      

В С Т А Н О В И В :

До Малиновського районного суду м. Одеси звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м.Одеси про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю виходячи з наступного.  

Відповідно до ч.1 ст. 2 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється   відповідно   до Конституції  України, Цивільно-процесуального Кодексу України. Згідно з ч.3 ст. 2 ЦПК України, провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних  на  час  вчинення  окремих  процесуальних  дій, розгляду і вирішення справи.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 09.09.2010 року № 19-рп/2010 , положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VI, яким внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими розгляд спорів, пов’язаних із соціальними виплатами, здійснюється в порядку цивільного судочинства, визнано неконституційним у зв’язку з тим, що запровадження такого порядку розгляду справ щодо соціальних правовідносин значно звужує обсяг права громадян на судовий захист у спорах з органами державної влади.

У Розділі XII Прикінцеві положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів»  вiд 07.07.2010 № 2453-17 зазначено, що положення щодо передачі  до юрисдикції   адміністративних  судів та вилучення із  цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат  за загальнообов'язковим державним  соціальним  страхуванням  та  інших  соціальних виплат, соціальних  послуг,  допомоги,  захисту,  пільг,  речового  майна, пайків або грошової компенсації замість них,  вводяться в дію з  1 січня 2011 року. Справи щодо таких спорів, які перебуватимуть у провадженні  суду  першої,  апеляційної  чи  касаційної  інстанції станом на 1 січня 2011 року,  завершуються розглядом у цих  судах. Позовні  заяви,  апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до  1  січня  2011  року  і  провадження  за  якими  не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані. Згідно із законом про судоустрій та статус суддів, який набуває чинності з 1 січня 2011 року, розгляд справ щодо соціальних виплат передається до адміністративних судів.

Відповідно до ст.ст. 63, 69 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 16 жовтня 1996 року N 422/96-ВР, рішення Конституційного Суду України є остаточними, не підлягають оскарженню і є обов'язковими до виконання. Ст. 129 Конституції України закріплює положення про обов'язковість рішень суду.

Згідно з ч. 1 ст. 205 ЦПК України Суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ч. 2 ст. 206 ЦПК України, якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 205 ЦПК України, суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.  

У період до 1  січня  2011  року особи мають право звернутися  за захистом своїх прав у справах, пов’язаних із соціальними виплатами у порядку, передбаченому КАС України. Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до ч.2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскарженні будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, ч.1 ст. 205, ч.2 ст. 206, ЦПК України, ст. 2 КАС України, рішенням Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 09.09.2010 року № 19-рп/2010, ст.ст. 63, 69 Закону України «Про Конституційний Суд України», ст. 55, 129 Конституції України,   СУД –

УХВАЛИВ :

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м.Одеси про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.

Роз’яснити позивачу про право на звернення до Малиновського районного суду м. Одеси у порядку, передбаченому  КАС України.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.

ГОЛОВУЮЧИЙ                              А.І. ДРІШЛЮК

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація