Справа №2-1764 2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
21 квітня 2009 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді - Поліщук Н.В.,
при секретарі - Ковалевський А.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_2. В обґрунтування заявлених позовних вимог послався на наступні обставини.
В даній квартирі він, позивач, проживає з 23 липня 2008 року по теперішній час. 20 лютого 2009 року він дізнався про те, що за вказаною адресою зареєстрований також відповідач.
За період з 23 липня 2008 року відповідач жодного разу не з'явився на спірній житловій площі, всі обов'язки, що випливають з договору найму житлового приміщення, виконує лише позивач.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлений позов та просив суд його задовольнити. Не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлений відповідно до ч. 9 ст. 74 ЦПК України, шляхом опублікування оголошення про його виклик до суду в газеті «Урядовий кур'єр» від 03.04.2009 р. № 60. В зв'язку з чим суд визнає неявку відповідача без поважних причин та вважає можливим провести заочний розгляд справи відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що спірна квартира АДРЕСА_2 належить на праві приватної власності позивачу - ОСОБА_1, відповідно до договору купівлі-продажу від 23.07.2008 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 (а.с. 7,8).
Відповідно до довідки ЖЕК № 506, виданої 20.02.2009 року (форма № 3), в спірній квартирі зареєстрований відповідач - ОСОБА_2 (а.с. 5).
Як видно з довідки, наданої ЖЕК № 506 від 27.03.2009 року, ОСОБА_2 в період з 2007 року і по теперішній час з заявами з приводу перешкод в проживанні не звертався.
Крім того, з довідки, наданої Центральною районною поліклінікою Оболонського району м. Києва, від 03.04.2009 року, вбачається, що ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, за період з 2007 року по теперішній час до терапевта поліклініки за наданням медичної допомог не зверався, викликів терапевта за цією адресою не було.
З пояснень, наданих позивачем в судовому засіданні, також вбачається, що за період з 23 липня 2008 року і по теперішній час відповідач ОСОБА_2 на спірній жилій площі не з'являвся, квартирою не цікавився, участі у понесенні витрат на оплату комунальних послуг не брав.
Згідно ст. 71 Житлового кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача або члена його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Таким чином, оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд вважає їх достовірними та достатніми для визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право на житло, а саме - квартиру АДРЕСА_2.
Керуючись ст. ст. 71, 72 Житлового кодексу України, ст. ст. 10, 15, 60, 88, 169,209, 213,214,215,224,226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловою квартирою АДРЕСА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апелційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається протягом 10 днів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 дні з дн отримання його копії.