Справа №2-2505/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2009 року Оболонський районний суд м.Києва в складі:
головуючого - судді Поліщук Н.В.
при секретарі Ковалевській А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем, посилаючись на те, що сімейне життя не склалось внаслідок різних поглядів на життя, різного ставлення до подружнього життя. Протягом з серпня 2008 року сторони проживають окремо, не ведуть спільного господарства, не підтримують шлюбних стосунків. Просить шлюб розірвати.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. На розірванні шлюбу позивачка наполягає, зазначивши, що примирення неможливо, оскільки тривалий час разом не проживають.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, пояснивши, що просить шлюб розірвати, оскільки з серпня 2008 року сторони разом не проживають і поновити шлюбні стосунки не бажають, відповідач має своє особисте життя. Просить шлюб розірвати, судові витрати згоден нести сам.
Суд, заслухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 21 липня 2001 року. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1..
Встановлено, що протягом з серпня 2008 року сторони не ведуть спільного господарства, не підтримують шлюбних стосунків та поновити їх не бажають , шлюб носить формальний характер.
Встановленому факту відповідають сімейні правовідносини сторін, врегульовані нормами Сімейного Кодексу України, що виникли у зв"язку з укладенням шлюбу.
Відповідно до вимог ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Підставою для задоволення позовних вимог є встановлення судом , що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї суперечило б інтересам сторін та їх неповнолітньої дитини.
Судові витрати слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10,15,60, 212,213,214,215, 218 ЦПК України, на підставі ст.ст. 110-112 СК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 21 липня 2001 року Відділом реєстрації актів громадянського стану Мінського районного управління юстиції у місті Києві, про що зроблено актовий запис №814, розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГС стягнути з ОСОБА_2 17 (сімнадцять ) грн. державного мита на користь держави, ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва.