Судове рішення #11495171

                                                                          Справа № 2-631/10 р.                        

                                                                                   

       РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

29 червня 2010 року                                      Жидачівський районний суд Львівської області

 у складі:    головуючого - судді        Цюмрака М.Д.

                    при секретарі                   Опока Г.І.

розглянувши у відкритому (попередньому) судовому засіданні в м. Жидачеві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом, -

                                                                встановив:

      Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом  про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що його батькові, ОСОБА_5 та братові ОСОБА_6 належало по 1/6 частині будинковолодіння по АДРЕСА_1, як членам колгоспного двору. Крім них, членами колгоспного двору були: ОСОБА_4 – голова двору, ОСОБА_3 - чоловік, ОСОБА_7 – син, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_6 - внук, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_1 - внук (позивач по справі) та ОСОБА_8 – невістка, вибула у 1999 році.

      Батько, ОСОБА_5, та брат ОСОБА_6 на випадок своєї смерті не склали заповітного розпорядження належним їй майном. Позивач після смерті батька та брата вступив у володіння спадковим майном, оскільки постійно проживав разом з батьком і братом та після їх смерті залишився проживати у спадковому будинковолодінні, продовжував користуватися всім належним їм майном, тому вважає себе таким, що не пропустив строку прийняття спадщини. В даний час має намір оформити право власності на будинковолодіння. Нотаріус відмовив йому в оформленні спадщини в зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинковолодіння, та порекомендував звернутись з позовом до суду.

         Преставник позивача ОСОБА_9 в судовому засіданні, покликаючись на обставини, викладені у позовній заяві, заявлені вимоги підтримав.

         Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала та пояснила, що після смерті чоловіка ОСОБА_7 вдруге вийшла заміж, та створивши нову сім”ю  проживає в іншому будинковолодінні. Діти від попереднього шлюбу проживають разом з бабою і дідом, (батьками першого чоловіка) у спірному будиноковолодінні. Вона відмовляється від належної їй згідно закону частки у спадщині після смерті колишнього чоловіка та сина ОСОБА_10 в користь свого сина ОСОБА_11 – позивача по справі.

       Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4  в судовому засіданні позов визнали, згідні на визання за внуком права власності на частку у спадковому майні після смерті їх сина ОСОБА_5

      Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідачів та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення, виходячи з таких підстав:

     З свідоцтва про смерть НОМЕР_1, виданого 16.10.1993 р. Монастирецькою сільською радою вбачається, що батько позивача ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а брат позивача ОСОБА_6 – ІНФОРМАЦІЯ_2 року, згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, виданого 09.07.2006 р. Монастирецькою сільською радою Жидачівського району Львівської області.

     З витягу з погосподарських книг по с. Старе Село Жидачівського району Львівської області  від 04.06.10 р. за № 6 вбачається, що у спірному житловому будинку станом на 30.06.1990 р. проживали та були зареєстровані ОСОБА_4 – голова двору, проживає по даний час, ОСОБА_3 - чоловік, проживає по даний час, ОСОБА_7 – син, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_8 – невістка, вибула у 1999 році, ОСОБА_6 - внук, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_1 – внук, проживає по даний час.

       Як випливає із вищенаведеного, що позивач на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини фактично вступив у володіння спадковим майном, оскільки після смерті батька та брата успадкував речі, користується ними. Наведене свідчить про те, що у відповідності з ст.ст. 1268, 1270 ЦК України він вчинив дії, які свідчать про прийняття ним спадщини у встановлений зазначеною статтею шестимісячний строк. В даний час в будинку проживають і зареєстровані ОСОБА_4 Прокопівна- баба, ОСОБА_3 - дід,  та він- ОСОБА_1.

     На підставі наведеного та керуючись ст.ст.10, 60, 213- 215 ЦПК України, ст.ст. 316, 317, 328, 1268 -1270 ЦК України суд,-

вирішив:

     Позов задовольнити.

     Визнати за ОСОБА_1, 1989 року народження право власності на 2/6 частини будинковолодіння в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року та після смерті брата ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

 

       На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через Жидачівський районний суд.

Головуючий - суддя:

                                                                                                            Примітка:   рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація