Судове рішення #11494476

                                                                                                                       Справа № 797/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 18.10.2010 року                                                                                                          смт. Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області

в складі : головуючого – судді         Лєдньова Д.М.

при секретарі                     Гельвейчук І.А.

розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Лугини цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на  дитину, яка продовжує навчання,-                                                                          

                                                                                 

  ВСТАНОВИВ:

          Позивач звернулась до суду з позовом, в якому зазначила, що з відповідачем ОСОБА_2 перебуває в зареєстрованому шлюбі з 1989 року. Від шлюбу мають дітей: ОСОБА_3, 1990 року народження та ОСОБА_4, 1997 року народження. Позивач вказує на те, що батько дитини не надає матеріальної допомоги на утримання повнолітньої ОСОБА_3, яка продовжує навчання, хоча працює та має постійний заробіток. У зв»язку з наведеним, просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку.

    В судовому  засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі.

    Відповідач позов визнав частково, не заперечував щодо стягнення аліментів в розмірі 1/8 частини заробітку. При цьому зазначив, що хворіє на серцеві захворювання, постійно потребує прийому ліків.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив.

Сторони по справі – ОСОБА_1 та ОСОБА_2, є батьками повнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.

ОСОБА_3 продовжує навчання як студент Житомирського державного Університету ім. І.Франка з денною формою навчання, факультет «Філологія», термін навчання з 01.09.2008 року по 30.06.2012 року.

Відповідач ОСОБА_2 є працівником ДП «Липницький спиртзавод».

У відповідності до ч. 1 ст. 199 СК України якщо  повнолітні  дочка,  син продовжують  навчання  і  у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 навчається на денній формі навчання, будь-який доход не отримує.  

Суд бере до уваги середній розмір заробітку відповідача за місцем роботи в ДП «Липницький спиртзавод», а також те, що вказана особа перебуває на обліку в Лугинській ЦРЛ з діагнозом гипертонічна хвороба ІІ ступеню, серцева недостатність І ступеню, що підтверджується  копією довідки Лугинської ЦРЛ № 116 від 18.10.2010 року, потребує медикаментозного лікування. Крім того, судом враховано те, що рішенням Лугинського районного суду Житомирської області від 18.10.2010 року (рішення не набрало законної сили) з ОСОБА_2 стягуються аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_4, 1997 року народження.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково, стягує аліменти на користь ОСОБА_3 в розмірі 1/6 частини заробітку відповідача.

          Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 209, 213-215, 223 ЦПК України, ст.ст. 199 СК України, суд,-

ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити частково.

    Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Липники Лугинського району Житомирської області, аліменти на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка продовжує навчання, з 28.09.2010 року до закінчення терміну навчання – 30.06.2012 року, в розмірі 1/6 частини всіх видів доходу відповідача щомісячно.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

    Судовий збір по справі компенсувати за рахунок Держави, так як сторони звільнені від його оплати згідно ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».    

    Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.    

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Лугинського районного суду Житомирської області.

               Суддя :                                                                                                       Лєдньов Д.М

  • Номер: 2-797/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-797/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Лєдньов Дмитро Миколайович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.08.2010
  • Дата етапу: 19.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація