Судове рішення #11493511

                                                                                                                               

                                                                                                             Справа № 2-А-3220/10  

ПОСТАНОВА  

        І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И    

   

18 жовтня 2010 року                                                                                                           смт. Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області

в складі : головуючого – судді         Лєдньова Д.М.

            при секретарі                     Гельвейчук І.А.         

                          

розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Лугини справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської області про визнання дій неправомірними, зобов»язання здійснення перерахунку та виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю, а також пенсії як особі, віднесеної до категорії 1, що передбачені ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,-

  ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом, в якому просить визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської області щодо не нарахування та не виплати в повному обсязі коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796, зобов»язати провести перерахунок та виплатити додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров”ю, передбачену ст. 50 Закону України № 796 в період з 01.02.2010 року по 30.09.2010 року, та пенсію як особі, віднесеної до категорії 1, передбачену ст. 54 Закону України № 796, за той самий період, зобов»язати Управління пенсійного Фонду України в Лугинському районі в подальшому нараховувати та виплачувати вказані виплати на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивач в судове засідання не з'явилась. Надіслала заяву. в якій просила справу розглянути у її відсутності.

Представник Управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської області в судове засідання не з'явився.  На адресу суду надійшло заперечення, я якому в задоволенні позову просять відмовити.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у  відсутність сторін на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенню  ч. 3 ст. 122 та ч. 4 ст. 128 КАС України .

У відповідності до ч. 2 ст. 99 КАС України для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Таким чином термін, щодо якого має вирішуватись питання про невідповідність дій відповідача та зобов»язання вчинення дій повинен становити шість місяців, що з урахуванням терміну обізнаності позивача про порушення його прав, межі позовних вимог, а також дати звернення із позовом, становить строк:  з 04.04.2010 року по 30.09.2010 рік

Судом встановлено, що позивач являється потерпілою від Чорнобильської катастрофи, що стверджується копією посвідчення (категорія 1) серія НОМЕР_1, виданого 13.09.2009 року Житомирською облдержадміністрацією. Проживає в смт. Лугини Житомирської області, яке за переліком населених пунктів Житомирської та Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 року, розпорядженням Кабінету Міністрів України №17 від 12.01.1993 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Позивач є інвалідом ІІ групи, згідно з довідки до акта огляду МСЕК серії ЖИА № 104749 інвалідність пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС. Перебуває на обліку в УПФУ в Лугинському районі Житомирської області, отримала додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров»ю – ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно  Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 в розмірах: з 01.04.2010 року по 30.06.2010 року по 141,60 грн. щомісячно, з 01.07.2010 року по 30.09.2010 року по 141,80 грн. щомісячно, та державну пенсію як особа, віднесена до категорії 1, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення» від 16.07.2008 року № 654 в розмірі 655 грн. щомісячно.

                Відповідно до частини першої статті 50 Закону № 796-ХІІ особам, віднесеним до категорії 1, які є інвалідами ІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком.

                 Згідно з частиною четвертою статті 54 Закону України №  в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів ІІ групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до вимог ст.62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Кабінету Міністрів надано право проводити лише роз’яснення порядку застосування цього Закону.

        Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Звуження змісту та обсягу існуючих прав шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.

Частиною 2 ст.9 КАС України визначено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Згідно ст. 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що дія положень цього Закону не може призупинятися іншими Законами, крім законів про внесення змін до цього Закону.

Так як  позивач постійно проживає  в смт. Лугини Житомирської області, територія якого віднесена до зони гарантованого добровільного відселення, є інвалідом ІІ групи, тому повинна отримувати вказані виплати  в зазначених розмірах щомісяця,  однак вони виплачувались їй частково, у фіксованому розмірі, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 щодо виплати за ст. 50 ЗУ № 796 та у відповідності до  Постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення» від 16.07.2008 року № 654 щодо виплат за ст. 54 ЗУ  796.    

Відповідно до положення про Пенсійний фонд  України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 року № 1261 та з урахуванням Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України в 30.04.2002 № 8-2 (з відповідними змінами), управління пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування і виплату пенсій, безпосередньо призначає (зійснює перерахунок) і виплачує пенсії і інші виплати відповідно до чинного законодавства.

За наведених обставин, відповідно до п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 162 КАС України суд визнає неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської області щодо не нарахування та виплати позивачу доплат, передбачених  ст.ст. 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у період з 04.04.2010 року по 30.09.2010 року та зобов»язує здійснити нарахування та виплату коштів на підставі Закону України № 796.

Одночасно, суд відмовляє у зобов»язанні відповідача в подальшому здійснювати нарахування та виплату вказаних доплат на підставі ст.ст. 50. 54 Закону України № 796 з урахуванням наступного. У відповідності до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна  особа  має  право  в  порядку,  встановленому  цим Кодексом,  звернутися до адміністративного суду,  якщо вважає,  що рішенням,  дією  чи  бездіяльністю  суб'єкта  владних  повноважень порушені її права, свободи або інтереси. З огляду на положення вказаної норми позивач може звернутись за захистом або відновленням таких прав, які на час його звернення до суду вже є порушеними (невизнаними), носять виявлений та сталий характер.  

Керуючись ст. ст. 19, 22 Конституції України, ст. ст. 6, 9, 11, 71, 99, 100, 161, 162, 163     Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 50, 54, 71 Закону  України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, суд,-

                                                         ПОСТАНОВИВ :

               Позов задовольнити частково.

             Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю,   згідно зі ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796, та пенсії як особі, віднесеної до категорії 1 , згідно зі ст. 54 Закону України № 796.

              Зобов’язати  Управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської області провести  перерахунок та виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров”ю, на підставі ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та пенсію як особі, віднесеної до категорії 1, на підставі ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в період з 04.04.2010 року по 30.09.2010 року з урахуванням фактично отриманих коштів.

        В задоволенні інших вимог відмовити.  

        Судовий збір по справі компенсувати за рахунок держави, так як сторони звільнені від його оплати згідно ст. 4 п.п. 18. 34, ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».        

              Апеляційна скарга  на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Лугинський районний суд Житомирської області  протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація