Судове рішення #11480819

                                                     

                                                                                                     Справа №2-1116/2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2010 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючого судді – Воробченко Л.А.

                при секретарі         -  Кушнір З.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Славута цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Хоровецької сільської ради Славутського району та ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,

 в с т а н о в и в :

               Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить визнати за ним право власності на спадкове майно, яким є житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1, що належало його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 посилаючись на те, що після смерті матері він, як спадкоємець за заповітом заявив своє право на спадщину однак нотаріусом йому відмовлено в оформленні спадщини у зв’язку з відсутністю правовстановлювального документу на спадкове майно.

               В судовому засіданні представник позивача за довіреністю (а.с.8) ОСОБА_4 позовні вимоги підтримав повністю і дав аналогічні пояснення викладеним в позові.

               Хоровецький сільський голова Славутського району письмовою заявою до суду (а.с.40) позовні вимоги визнав повністю і просить справу слухати у відсутності представника сільської ради.  

               Відповідач ОСОБА_2. письмовою заявою до суду (а.с.33) позовні вимоги визнав повністю, просить позовні вимоги задовольнити в користь позивача і справу слухати в його відсутності.    

    Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення виходячи з таких підстав.

    Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження (а.с.9) позивач ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Гута на той час Берездівського району Камянець-Подільської області І його батьком записаний ОСОБА_5, матір’ю ОСОБА_3.

Згідно актового запису про смерть (а.с.47) вбачається, що батько позивача ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

    Згідно свідоцтва про смерть (а.с.12) вбачається, що мати позивача ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

    Довідкою Хоровецької сільської ради Славутського району № 450 від 23.09.2010 року (а.с.36) вбачається, що згідно з записом в по господарській книзі № 283 за 2001-2005 роки за життя ОСОБА_3 проживала в АДРЕСА_1 і на праві особистої власності їй належало дворогосподарство та земельна ділянка площею 0,50 га.  

-2-

                Заповітом від 10.05.1994 року (а.с.11) вбачається, що за життя ОСОБА_3 все своє майно заповіла синам ОСОБА_1 та ОСОБА_2.  

               Заявою ОСОБА_2 до нотаріальної контори від 23 вересня 2005 року (а.с.14) вбачається, що він як спадкоємець за заповітом матері ОСОБА_3 відмовився від спадщини  

               Довідкою державного нотаріуса № 725/02-31 від 23.07.2010 року (а.с.23) вбачається, що позивачу ОСОБА_1, який заявив своє право на спадщину за заповітом після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 відмовлено в оформленні спадщини на житловий будинок в АДРЕСА_1 у зв’язку з відсутністю документів, які підтверджують право власності на спадкове майно.  

   Виходячи з наведеного судом встановлено, що позивач, як спадкоємець за заповітом, відповідно до вимог закону прийняв спадщину після смерті матері, а інший спадкоємець за заповітом відповідач ОСОБА_2 у визначений законом термін відмовився від спадкового майна, що підтвердив своєю заявою і вимоги позивача визнає та просить їх задовольнити.

   За таких обставин суд вважає, що за позивачем ОСОБА_1 слід визнати право власності на спадкове майно, яким є житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1, що належало його матері.  

На підставі наведеного ст.ст. 334,1261,1268 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 60,174 ЦПК України суд,

в и р і ш и в :

    Позов задовольнити.

Визнати право власності ОСОБА_1 на спадкове майно житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1.  

            Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення в той же строк з дня отримання копії рішення.  

Головуючий:

     

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація