Судове рішення #11480747

Справа №22-3744 2010р.                                                                     оскаржуване рішення ухвалено під головуванням

Категорія: 29                                     Чезганової А.М.

                                       Доповідач: Луценко В.В.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

2 вересня 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого:  Луценка В.В.

Суддів:  Гуцола П.П., Денишенко Т.О.

При секретарі:  Зозуля Н.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України до ОСОБА_2 про зобов’язання звільнити квартиру разом з малолітньою донькою ОСОБА_3 та знятись з реєстрації за місцем проживання за апеляційною скаргою військового прокурора Вінницького гарнізону  на рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 25 травня 2010 року, -

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 25.05.2010 року відмовлено квартирно-експлуатаційному відділу м. Вінниці Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України у задоволенні позову до ОСОБА_2 про зобов’язання звільнити квартиру разом з малолітньою донькою ОСОБА_3 та зобов’язання знятись з реєстрації за місцем проживання.

Скасувати заборону виконавчого комітету Вінницької міської ради та Вінницькій міській раді здійснювати оформлення будь-яких документів (виносити рішення, видавати ордери і т.д.) щодо квартири АДРЕСА_1, накладену згідно ухвали Замостянського районного суду м. Вінниці від 10.07.2009 року та скасувати заборону виконавчому комітету Вінницької міської ради здійснювати оформлення будь-яких  документів щодо приватизації квартири АДРЕСА_2 та накладення арешту на дану квартиру, які накладені згідно ухвали Замостянського районного суду м. Вінниці від 02.04.2010 року.

Копію рішення в частині скасування заходів забезпечення позову направлено в 1 Вінницьку державну нотаріальну контору, КП «ВМБТІ», Вінницьку міську раду та  її виконавчому комітету.

В апеляційній скарзі прокурор Вінницького військового гарнізону просить рішення суду скасувати, постановити нове рішення, яким задовільнити позов посилаючись в скарзі на невірне застосування судом норм матеріального права та порушення вимог процесуального права.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія не знаходить підстав для її задоволення.

Матеріалами справи встановлено, що  сім’я старшого прапорщика ОСОБА_4. в складі: дружини ОСОБА_5, доньки ОСОБА_6, ОСОБА_7 та сина ОСОБА_8 за місцем служби ОСОБА_4 у в/ч А 1185 з 04.06.1992 року по  29.02.2000 року перебували на квартирному обліку, що підтверджується довідкою в/ч А 1185 №123 від 23 лютого 2007 року (т. 1 а.с. 7).

Згідно рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради №187 від 9 червня 1988 року ОСОБА_4 на склад сім’ї була  виділена двохкімнатна квартира АДРЕСА_1 (т. 1 а.с. 86).

Дана квартира не приватизована і зареєстрована за Вінницькою міською радою на підставі рішення Вінницької міської ради від 14.11.1985 року (т. 2 а.с. 3-4).

В 2004 року відповідач ОСОБА_2 зареєстрував шлюб з ОСОБА_6, а з 2006 року зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 (т. 1 а.с. 11).

15.01.2007 році у ОСОБА_2 та ОСОБА_6 народилась дочка ОСОБА_3, яка також зареєстрована в АДРЕСА_1.

Відповідно до протоколу №53 засідання житлової комісії в/ч А 2656 від 29 листопада 2008 року 4-х кімнатна квартира АДРЕСА_3 житловою площею 56,77 м2 була розподілена ОСОБА_4 на склад сім’ї п’ять осіб: дружині ОСОБА_9, донькам ОСОБА_6, ОСОБА_7 та сину ОСОБА_8 Двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_4 зобов’язався здати після отримання відповідної площі в новій квартирі (т. 1 а.с. 9).

Однак до цього часу в квартирі АДРЕСА_1 проживає ОСОБА_2 разом зі своєю малолітньою донькою ОСОБА_3

В позовній заяві позивач зазначає, що ОСОБА_2 тимчасово проживав в спірній квартирі, не являючись членом сім’ї квартиронаймача ОСОБА_4, а тому не набув права на займане приміщення і підлягає виселенню разом з донькою без надання іншого житла.

З такими доводами позивача обґрунтовано не погодився суд.

Так, відповідно до ст.. ст.. 64, 65 ЖК України до членів сім’ї наймача належить дружина наймача, їх діти і батьки Членами сім’ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім’ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. Особи, що вселились в жиле приміщення як члени сім’ї наймача, набувають рівною з ним та іншими членами сім’ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім’ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

За таких обставин суд прийшов до правильного висновку про те. Що відповідач ОСОБА_2 разом з донькою ОСОБА_3 являлись членами сім’ї квартиронаймача ОСОБА_4, оскільки  тривалий час проживали та були зареєстровані в спірній квартирі, зі згоди решти членів сім’ї квартиронаймача, вели спільне господарство, у них склався певний порядок користування квартирою, а тому відповідач набув права користування спірним жилим приміщенням як член сім’ї квартиронаймача ОСОБА_4 Будь-яких доказів про те, що ОСОБА_2 поселився в спірну квартиру як тимчасовий мешканець позивач суду не надав.

Разом з тим з облікової справи ОСОБА_4 вбачається, що в листопаді 2008 року житловою комісією Вінницького військового гарнізону було погоджено розподіл квартири АДРЕСА_4 на склад сім’ї із п’яти осіб. При цьому зазначений розподіл житла не стосувався відповідача ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які на той час були зареєстровані та постійно проживали в спірній квартирі.

Відповідно до вимог ст.. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім’ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім’я, то договір найму жилого приміщення не розривається.

Таким чином висновки суду про те, що відповідач ОСОБА_2 разом зі своєю малолітньою дочкою ОСОБА_3 набули права користування житловою площею в квартирі АДРЕСА_5 повністю знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.

Спірна квартира не відноситься до відомчого житлового фонду відповідача, знаходиться на балансі Вінницької міської ради і може бути розподілена на загальних підставах.

Інших доводів, які б спростовували висновки суду апеляційна скарга не містить.

Рішення суду відповідає обставинам і матеріалам справи, ґрунтується на вимогах закону, а тому підстав для його скасування або зміни судова колегія не вбачає.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, судова колегія, -

У  Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу військового прокурора Вінницького гарнізону  відхилити, а рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 25 травня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі 20 днів.

Головуючий:

Судді:

З оригіналом вірно:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація