РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-1809/10
07 жовтня 2010 року. Першотравенський міський суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої: судді Янжули С.А.
при секретарі: Лиман Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Першотравенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,
ВСТАНОВИВ:
17.09.2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що 14 вересня 2007 року вона вступила до шлюбу з відповідачем. Від даного шлюбу вони мають неповнолітніх доньок: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження. Відповідач фінансово не утримує їхніх дітей, не надає кошти на купівлю продуктів харчування, одягу, медикаментів.
Позивачка просить стягти аліменти на її користь на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, оскільки він являється батьком дітей.
Позивачка в судове засідання не з’явилася, надала суду заяву про розгляд справи в її відсутність, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Згідно ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову виноситься судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у випадку визнання відповідачем позову суд при наявності для цього законних підстав виносить рішення про задоволення позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідно ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частини 3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі .
Ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, доньки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
2. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .
Ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Копіями свідоцтв про народження доньок позивачки І-ФМ №НОМЕР_1 від 18.06.2008 року та І-ФМ №НОМЕР_2 від 18.06.2008 року підтверджується, що відповідач є їх батьком.
Враховуючи всі вивченні судом обставини, суд вважає, що відповідач має можливість виплачувати позивачці аліменти на утримання неповнолітніх доньок: ОСОБА_4 і ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дітей.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 57-60, 130,174,212 ЦПК України, ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, - суд
ВИРІШИВ:
Стягти аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх доньок: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку /доходів/ ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи з 17 вересня 2010 року до повноліття дітей, допустивши рішення суду негайному виконанню в межах місячної суми стягнення аліментів.
Стягти з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 (п’ятдесяти однієї) гривні та витрати на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу, пов’язаного з розглядом цивільної справи, в розмірі 120 (ста двадцяти) гривень 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: С.А.Янжула
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1809/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Янжула Світлана Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2016
- Дата етапу: 06.01.2016