№ 22ц-2231/06
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 4, Луганськ, 9X016, тел. (0642) 58-2015
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року, серпня місяця, 01-го дня у місті Луганську колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Луганської області у складі головуючого судді Яресько А.В., суддів Борисова Є.А., Маляренко І.Б., при секретарі Кагадій І.І., розглянувши за участі представників сторін у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Апеляційного суду Луганської області апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області на ухвалу Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від Об червня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та фонду професійних захворювань у місті Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області про стягнення моральної шкоди у зв'язку з втратою працездатності,
встановила:
У апеляційній скарзі апелянт просить апеляційний суд скасувати оскаржувану ними ухвалу суду першої інстанції щодо відмови їм у задоволенні заяви про відстрочку виконання рішення, посилаючись на порушення судом при її винесенні норм матеріального та процесуального права, зокрема неврахування судом положень Закону України «Про бюджет на 2006 рік», яким було зупинено дію статей, що передбачали стягнення моральної шкоди.
Ухвалою Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 06 червня 2006 року було відмовлено у задоволенні заяви відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Краснодоні та Краснодонському районі про відстрочку виконання рішення суду, яким з них було стягнуто на користь ОСОБА_1 суму на відшкодування моральної шкоди у розмірі 12000 гривень.
Судова колегія, вислухавши доповідь, пояснення сторін та обговоривши доводи апеляційної скарги, оглянувши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до статті 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Вказані у заяві про відстрочення обставини не є передбаченими законом підставами для відстрочення виконання рішення, нормативними актами, на які посилається апелянт не передбачено відстрочення виконання постановлених судових рішень, що вступили у законну силу та є обов'язковими для виконання, доводи апеляції не спростовують висновків суду.
Керуючись ст. ст. 303-304, 307 п. 1 частини 2, 308, 311, 312 пунктом 1 частиною 1 , 315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області відхилити.
Ухвалу Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 06 червня 2006 року залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу негайно, її може бути оскаржено протягом двух місяців з дня набрання нею законної сили до суду касаційної інстанції - Верховного суду України шляхом подання касаційної скарги.