Судове рішення #11472708

Справа № 2-2638/1

2010 рік

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді:         Курило А. В.

при секретарі:             Данилко Л. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Дженералі Гарант» в особі Центральної філії до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу, -

в с т а н о в и в:

Позивач Відкрите акціонерне товариство «Українська страхова компанія «Дженералі Гарант» звернулося до суду з позовною заявою про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування з ОСОБА_1

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 28 квітня 2007 року в м. Києві по проспекту Маяковського, 36, з вини ОСОБА_1, який керував  автомобілем «БМВ 528», державний номер НОМЕР_1 сталася дорожньо-транспортна пригода. В результаті ДТП був пошкоджений автомобіль «Форд Фокус» державний номер НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_3 Розмір заподіяних збитків пошкодженого транспортного засобу становить 2 999,02 грн.

08.06.2007 року Відкрите акціонерне товариство «Українська страхова компанія «Дженералі Гарант» потерпілій особі ТОВ «ІнтерМоторз Україна» здійснило виплату на відшкодування заподіяної шкоди в сумі 2 999,02 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності та просив ухвалити заочне рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, або якщо зазначені ним вимоги визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Справа розглядається за відсутності відповідача у порядку заочного провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 28 квітня 2007 року в м. Києві по проспекту Маяковського, 36, з вини ОСОБА_1, який керував  автомобілем БМВ 528», державний номер НОМЕР_1 сталася дорожньо-транспортна пригода. В результаті ДТП був пошкоджений автомобіль «Форд Фокус» державний номер НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_3

28 березня 2007 року Відкрите акціонерне товариство «Українська страхова компанія «Дженералі Гарант» та «Інтел Юкрейн Майкроелектронікс Лімітед» уклало договір добровільного страхування наземного транспорту № 19-3369805 /а. с. 9/.

Відповідно до постанови Дніпровського районного суду міста Києва від 15 червня 2007 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні дорожньо-транспортна пригоди /а. с. 6/.

Відповідно до страхового акту № 68331 від 29 травня 2007 року розмір заподіяних збитків пошкодженого транспортного засобу становить 2 999,02 грн. /а. с. 12/.

Згідно видаткового платіжного доручення № 4140 від 08 червня 2007 року потерпілій особі ТОВ «ІнтерМоторз Україна» здійснено виплату на відшкодування заподіяної шкоди в сумі 2 999,02 грн. /а. с. 14/.

Статтею 993 ЦК України передбачено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

Відповідно до п. п. 38.1, 38.1.1 ст. 38 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" регресний позов страховика та МТСБУ має право подати регресний позов: до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду у стані сп'яніння під впливом алкоголю, наркотичних, психотоксичних чи інших одурманюючих речовин;

Згідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або  юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

В силу ч. 2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

На підставі ч. 1 ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

По даній справі позивачем було сплачено державного мита - 51 грн. 00 коп. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 120 грн. 00 коп., дані витрати підлягають відшкодуванню відповідачами на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 993, 1166, 1187, 1191 ЦК України, ст. 38 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", ст. ст. 10, 60, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 217, 218, 224-228, 233, 294 ЦПК України суд, -

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Дженералі Гарант» - 2 999 грн. 02 коп. - завданих збитків, 51 грн. 00 коп. - сплаченого державного мита, 120 грн. 00 коп. - сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 3 170 /три тисячі сто сімдесят/ грн. 02 коп.

Заочне рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація