Справа №2-2400/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.10.2007 року Святошинськиц районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Кохановської З.С.
при секретарі Єрмак Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про вселення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даною заявою, якою просить вселити його в квАДРЕСА_1, посилаючись на те, що він з відповідачкою перебував у шлюбі з 1988 року по 2005 рік, спірна квартира отримана в 1992 році, яку приватизували в 1994 році. Після розірвання шлюбу відповідачка почала перешкоджати проживати у цій квартирі, змінила вхідний замок не надавши ключа, викликала працівників міліції коли хотів увійти до власної квартири.
В судовому засіданні позивач підтримав позов, посилаючись на мотиви, викладені в заяві. Крім того, вказав, що спірна квартира кооперативна, яка будувалась за спільні кошти в період шлюбу, пай виплачено в 1994 році, перший внесок паю внесено в 1992 році, кошти на перший внесок йому особисто дала мати позивачки.
Відповідачка заперечувала проти позову, мотивуючи тим, що вона являється власником спірної квартири, яку отримала 25.05.1992 року, кошти на перший грошовий внесок дала її мама позивачу як зятю, кошти на погашення ссуди в 1992 році їй виділив завод Ізумруд, де вона працювала, позивача в спірну квартиру не впускає, змінила замки вхідних дверей квартири тому, що позивач веде аморальний спосіб життя, приводить додому стронніх людей, постійно вживає спиртні напої, називає її і дітей образливими словами, погрожує вбивством.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним задовольнити позов, виходячи із наступного.
Відповідно ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу)
Відповідно ст. 155 ЖК України жилі будинки (квартири), що є в приватній власності громадян, не може бути в них вилучено, власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою), крім випадків, установлених законодавством.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували взареєстровану шлюбі з 01.10.1988 року (а.с-13) по 09.11.2004 року (а.с. -14), кооперативна квартира АДРЕСА_1надана в 1992 році, про що сторони не заперечують, в якій сторони зареєстровані з 1992 року (а.с-6), в 2001 році видано відповідачці свідоцтво про право власності на спірну квартиру (а.с-14).
Таким чином, спірна коооперативна квартира сторонами набута за час шлюбу, яка належить їм на праві спільної сумісної власності, а тому позивач не може бути позбавлений права користування вказаною квартирою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 60 СК України, ст. 155 ЖК України, ст. ст. 10, 57-60, 212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про селения задовольнити.
Вселити ОСОБА_1в квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі заяви про апеляціцне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.