Справа № 2-3230 2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
01 жовтня 2007р. Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Чалої А.П.,
при секретарі - Швець Я.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до Святошинської районної у м. Києві Ради
про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом та просив визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. і згідно заповіту від 11.05.2004р. належну їй квартиру АДРЕСА_1заповіла йому. Але він пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки з вересня 2005р. навчається в аспірантурі Дрезденського технічного університету та проживає у Німеччині, а тому просив задовольнити позов на підставі ст. 1272 ЦК України.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві та на поважність причини пропуску позивачем встановленого законом строку, а також пояснила про те, що ОСОБА_1. у Німеччині має сім*ю і двох неповнолітніх дітей.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, про день і час розгляду справи повідомлявся належним чином, просить розглядати справу без представника (а.с. 15 - лист).
Суд вважає можливим розгляд справи у відсутності представника відповідача на підставі матеріалів, що є в справі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним задовольнити позов, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2. була бабусею ОСОБА_1і ІНФОРМАЦІЯ_1. померла (а.с. З - копія свідоцтва про смерть).
Належну їй квартиру АДРЕСА_1 вона заповіла ОСОБА_1. (а.с. 4 - копія заповіту).
Як пояснила представник позивача, позивач пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки з вересня 2005р. навчається в аспірантурі Дрезденського технічного університету та проживає у Німеччині, що стверджується довіреністю, завіреною в посольстві України за місцем проживання позивача в м. Берлін у ФРН (а.с. 2 - копія довіреності).
Позивач також має двох неповнолітніх дітей ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1. народження (а.с. 23 - копія свідоцтва про народження) і ОСОБА_4., ІНФОРМАЦІЯ_2. народження (а.с. 19 - копія свідоцтва про народження), які також мешкають в м. Дрездені.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, суд приходить до висновку, що встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк прийняття спадщини пропущено позивачем з причини, яку суд визнає поважною та вважає необхідним задовольнити позов на підставі ст. 1272 ЦК України та визначити позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном шість місяців.
Керуючись ст. ст. 11, 15, 16, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 57-60, 212-215, 223 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
ОСОБА_1 визначити додатковий строк - шість місяців для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1. та мешкала по АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.