Судове рішення #1146731
Справа № 2-139/2007 p

Справа № 2-139/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

15 січня 2007 року                                                     Надвірнянський районний суд

Івано-Франківської області

В складі головуючої -судді:        Безбородько В.А.

секретаря:                                                                    Дмитрук С.І.

розглянувши на попередньому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1до Надвірнянської міської ради про визнання права власності на самочинно збудоване спадкове майно.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до Надвірнянської міської ради про визнання права власності на самочинно збудоване спадкове майно.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала і пояснила, що 23.09.1981 року її батько ОСОБА_2. склав заповіт, яким заповів позивачці належний йому будинок та господарські споруди, що знаходяться в м.АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1року батько помер.

Після смерті батька позивачка фактично вступила у володіння спадковим майном, проживає в будинку, користується будинком та господарськими спорудами.

Позивачка являється єдиним спадкоємцем спадкового майна після смерті батька. Однак  не може оформити свідоцтво про право на спадщину, так як будинковолодіння не зареєстроване у бюро технічної інвентаризації про що свідчить довідка Івано-Франківського ОБТІ. Будинковолодіння ОСОБА_2. побудоване самочинно.

Позивачем на дані будівлі виготовлено технічний паспорт, ніяких порушень архітектурних, будівельних, пожежних норм не виявлено.

Просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на самочинно збудоване спадкове майно, будинковолодіння, яке знаходиться в м.АДРЕСА_1.

Представник відповідача позов визнав, суду пояснив, що він не заперечує проти визнання права власності на самочинно збудоване спадкове майно після смерті ОСОБА_2., яке знаходиться в м.АДРЕСА_1.

Суд, вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Рішенням міськвиконкому № 309 від 23.12.1970 року ОСОБА_2. виділено земельну ділянку площею 600 м-2 під будівництво індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1. Забудовниками визнані ОСОБА_2. та ОСОБА_3.. мати позивачки, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2року.

Згідно техдокументації забудовникам видано проект на індивідуальний житловий будинок з зовнішніми розмірами 9,00*10,00м. Будинок побудований з відхиленням, з розмірами 11,49 * 10,30м.

23.09.1981 року ОСОБА_2. склав заповіт, яким заповів ОСОБА_1. належний йому будинок та господарські споруди, що знаходяться в м.АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2. помер. Після смерті ОСОБА_2. позивачка фактично вступила у володіння майном, проживає в будинку, користується будинком та господарськими спорудами.

Позивачка  не може прийняти спадщину, так як ОСОБА_2. побудував будинковолодіння самочинно, право власності не оформляв, про що свідчить довідка Івно-Фрнківського ОБТІ № 2042 від 27.06.2006 року.

ОСОБА_1. являється єдиним спадкоємцем спадкового майна після смерті ОСОБА_2. згідно довідки виданої Надвірнянською районною державною нотаріальною конторою від 29.11.2006 року № 175/841311.

Позивачем на дані будівлі виготовлено технічний паспорт. Згідно висновку Надвірнянської райархітектури від № 174 від 01.08.2006 року самовільно побудоване будинковолодіння відповідає вимогам будівельних, санітарних і протипожежних норм і архітектура не заперечує проти визнання права власності на майно.

Суд, оцінюючи в сукупності здобуті докази приходить до висновку про необхідність задоволення позову, так як інших спадкоємців немає, спору про будинковолодіння немає, техдокументація виготовлена.

На підставі ст.ст.328, 331, 375, 392,1261,1268, ЦК України, керуючись ст.ст.209, 213, 214, 215, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудоване спадкове майно, яке складається з житлового будинку , господарських будівель та споруд загальною вартістю 68452 грн. та знаходиться в м.АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заява про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна заява не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів

 

з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація