Судове рішення #11466750

                                                                                            Справа № 2-8006/10

                                                         

                                                        З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

                                                                 Іменем  України

19 жовтня 2010 року                            Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

                                                               головуючого            Дзюбича В.Л.,

                                                               з участю секретаря  Франчук Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

                                                                в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – жилим будинком з надвірними побудовами та спорудами АДРЕСА_1 Тернопільської області, посилаючись на те, що 02.10.1993 році відповідач одружився із дочкою позивача ОСОБА_3 та був зареєстрований у вищевказаному будинку. 18.04.2007 року даний шлюб розірвано, а в січні 2009 року ОСОБА_2 забрав свої особисті речі і переїхав проживати на іншу квартиру. Комунальні послуги за житловий будинок з надвірними побудовами і спорудами АДРЕСА_1 відповідач не оплачує та відмовляється добровільно знятися з реєстраційного обліку, а тому ОСОБА_1 просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування зазначеним житлом.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала, посилаючись на мотиви, викладені у позовній заяві та просить його задовольнити, зазначивши, що відповідачу ніхто не чинив перешкод в користуванні спірним жилим приміщенням, однак у будинку АДРЕСА_1, ОСОБА_2 не проживає більше одного року, зокрема з січня 2009 року.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, по невідомій суду причині, хоча про час та день слухання справи повідомлений належним чином.

Суд вважає, що відповідач про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив, а тому відповідно до ч.4 ст.169 ЦПК України, справу слід вирішити на підставі наявних доказів та постановити заочне рішення, про що не заперечила позивач.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що вона є сусідкою позивача по справі, проживає в будинку АДРЕСА_2 і часто заходить в гості до ОСОБА_1 ОСОБА_2 у будинку АДРЕСА_1 свідок не бачила більше двох років.

ОСОБА_5 в судовому засіданні в якості свідка по справі пояснила суду, що вона проживає в будинку АДРЕСА_3 і перебуває у дружніх відносинах із родиною позивача. ОСОБА_2 не проживає в будинку АДРЕСА_1 понад двох років і його речі у вказаному житлі відсутні, оскільки він розлучився із дочкою позивача ОСОБА_3.

    Дослідивши та оцінивши докази по справі, заслухавши пояснення позивача та покази свідків, суд встановив наступні обставини справи.

Як вбачається із свідоцтва про право на спадщину за законом, 11.05.1995 року виданого державним нотаріусом Тернопільської районної держнотконтори Степановою Р.Г. та зареєстрованого в реєстрі № 963, спадкоємцем майна ОСОБА_7, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 є її дочка ОСОБА_1. Спадкове майно складається із житлового будинку з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_7 на підставі свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Тернопільської районної Ради народних депутатів 25.07.1987 року та зареєстрованого в Тернопільському обласному об’єднаному БТІ за реєстровим № 325.  

    Відповідно до технічного паспорту, 25.05.1995 року виданого Тернопільським районним БТІ, власником житлового будинку по АДРЕСА_1 є ОСОБА_1

З довідки № 1277 від 09.08.2010 року, виданої Великогаївською сільською радою Тернопільського району вбачається, що   в будинку АДРЕСА_1  зареєстровані: ОСОБА_1, 1953 року народження - власник; ОСОБА_8, 1979 року народження – син; ОСОБА_3, 1975 року народження – дочка; ОСОБА_2, 1972 року народження – зять (протягом останніх двох років не проживає); ОСОБА_10, 1994 року народження – внук; ОСОБА_11, 1995 року народження – внук; ОСОБА_12, 1980 року народження – внучка; ОСОБА_13, 2008 року народження - внук.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер чоловік позивача по справі ОСОБА_14, що стверджується свідоцтвом про смерть, серії НОМЕР_1, 20.08.2008 року виданим Великогаївською сільською радою Тернопільського району Тернопільської області, актовий запис № 32.

    Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, серії НОМЕР_2, 18.04.2007 року виданого відділом РАЦС Тернопільського районного управління юстиції Тернопільської області, 18.04.2007 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірвано шлюб, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 36.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач не здійснює оплату комунальних послуг в будинку з надвірними побудовами і спорудами АДРЕСА_1.

            Відповідно до ч.2 ст.405 Цивільного кодексу України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

За вказаних обставин, суд вважає, що позивачем доведений факт непроживання відповідача у житловому будинку з надвірними побудовами і спорудами АДРЕСА_1 з січня 2009 року, тобто понад один рік без поважних причин, а тому має місце порушення відповідачем житлових прав позивача, які підлягають захисту шляхом задоволення позовних вимог та визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим будинком з надвірними побудовами і спорудами АДРЕСА_1, оскільки останній не проживає у вказаній квартирі без поважних причин та не здійснює оплату за комунальні послуги житла понад один рік.

Судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, сплачені при подачі позовної заяви, підлягають стягненню з відповідача в користь позивача.

        На підставі наведеного, керуючись ч.2 ст.405 ЦК України, ст.ст.10, 15, 30, 60, 62, 88, 169, 212, 213, 215, 224-226, 232 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням – житловим будинком з надвірними побудовами і спорудами АДРЕСА_1.

Стягнути із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 8 (вісім) грн. 50 коп. сплаченого при подачі позовної заяви судового збору та 37 (тридцять сім) грн. понесених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Позивач має право оскаржити рішення суду в загальному порядку. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.

Головуючий                                         Дзюбич В.Л.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація