11.06.2010
Справа № 2-5334/10/06
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2010 року
Київський районний суд м. Харкова
головуючий - суддя Золотарьова Л.І.
за участю:
секретаря - Шматок Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківського державного авіаційного виробничого підприємства про стягнення остаточного розрахунку при звільненні працівника, -
ВСТАНОВИВ:
11.06.2010 року позивач звернулася до суду із позовом до Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, в якому просить стягнути з відповідача на її користь остаточний розрахунок при звільненні в сумі 2337 грн. 00 коп. В своїх доводах посилається на те, що працювала у відповідача з 29.10.1991 року. У зв’язку з тим, що відповідач систематично порушував строки та розміри виплати заробітної плати, вона за власним бажанням звільнилася з роботи з 09 квітня 2008 року. Відповідач не виплатив їй заборгованість із заробітної плати при звільнені.
В судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі, підтвердила доводи вказані в позовній заяві.
Представник відповідача проти позву не заперечувала.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, 29.10.1991 року прийнято на роботу до ХдАВП 28.10.1991 року. 09 квітня 2008 року було звільнено за власним бажанням у зв’язку з несплатою заробітної плати.
Станом на 03 вересня 2010 року сума заборгованості по заробітній платі складає 2337,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівнику належним чином оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок в строк, зазначений в статті 116 КЗпП України.
Згідно до ст. 116 ч. 1 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, належних йому від підприємства, установи, організації провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначена сума має бути виплачена не пізніш наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимог про розрахунок.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Суд вважає за необхідне стягнути на користь держави з Харківського державного авіаційного виробничого підприємства судовий збір.
Суд, оцінивши належність, достовірність, кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги законні та обґрунтовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 44, 47, 115, 116 КЗпП України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Харківського державного авіаційного виробничого підприємства на користь ОСОБА_1 2337 (дві тисячі триста тридцять сім) грн. 00 коп. – остаточний розрахунок при звільненні працівника.
Стягнути з Харківського державного авіаційного виробничого підприємства на користь держави 51 ( п’ятдесят одну) – державне мито.
Стягнути з Харківського державного авіаційного виробничого підприємства 120 (сто двадцять) грн. – витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Головуючий- підпис вірно суддя
секретар