Судове рішення #11464149

Справа №2 - 2560/2010 рік.

Р І Ш Е Н Н Я
 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

14 жовтня 2010 року                                                                                                         м. Одеса.

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого судді - Позняка В.С.

При секретарі        -   Голованець Н.Б.,

розглянув у відкритому судовому засіданні (зал судових засідань №6) у м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини,

ВСТАНОВИВ:

         Позивач звернувся з позовом до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що 24 листопада 2007 року вона з відповідачем уклала шлюб, який зареєстровано першим відділом РАЦС Суворовського районного управління юстиції м. Одеси, актовий запис № 1368. Під час шлюбу у них народилася дитина, - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Батьком дитини у свідоцтві про народження записано відповідача. 21 жовтня 2009 року першим відділом РАЦСу Суворовського районного управління юстиції м. Одеси зареєстровано розірвання шлюбу між мною і відповідачем, актовий запис № 465.

         01 жовтня 2009 року рішенням Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_2 зобов'язано сплачувати на її користь щомісячно аліменти на дочку, до досягнення нею повноліття, в розмірі 500 грн. На теперішній час відповідач сплатив аліменти лише за серпень 2009 року, і його заборгованість по сплаті аліментів складає 2 500 грн.

         На її прохання надати дозвіл на зміну прізвища дитини на її дівоче прізвище ОСОБА_1 (моє прізвище змінено 02 грудня 2009 року на «ОСОБА_1»), домовленості між нею та відповідачем не досягнуто. Вона вважає, що це є найбільш сприятливе прізвище для її доньки, оскільки ми з нею є сім'єю, піклуюся про неї, а ОСОБА_2 для неї зовсім чужа людина, вона не сприймає його як близьку людину, бо він навіть не намагається знайти спільну мову з нею, не приходить на встановлені за спільною домовленістю побачення.

         Оскільки відповідач ніколи не брав ніякої участі в наданні належних умов для майбутньої дитини за час її вагітності та після народження дитини байдуже ставиться до її потреб, не бере участі у її вихованні та не надає матеріальної допомоги, не тільки встановлених законом аліментів, а навіть відмовляється допомагати в додаткових витратах на необхідні ліки та заняття в школі раннього розвитку. Усі обов'язки щодо утримання та виховання дитини несе вона самостійно.

         Відповідач та представник відповідача у судовому засіданні позов не визнали і пояснили, що до розірвання шлюбу між батьками донька ОСОБА_3 разом з її батьками (Позивачкою та Відповідачем) мали одне прізвище - ОСОБА_2. Після розірвання шлюбу позивачка змінила своє прізвище з ОСОБА_2 на дівоче - ОСОБА_1 і звернулася до суду з вимогою про зміну прізвища дитини - ОСОБА_3 на своє дівоче прізвище - ОСОБА_1. Дану вимогу позивачка обґрунтована посиланням на частину 5 ст. 148 СК України. Але відповідно до частини 3 ст. 148 СК України „Уразі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінено за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семі років." Відповідно до частини 4 ст. 148 СК України у разі спору між батьками щодо зміни прізвища дитини такий спір може бути вирішений судом.

         Тобто у разі розгляду даного спору судом необхідними умовами зміни прізвища дитини у випадку зміни прізвища одного з батьків є згода на це дитини та досягнення нею семі років. Слід зазначити, що вказана норма закону е імперативною і ніяких винятків з цієї норми закону не існує. ОСОБА_3, прізвище якої намагається змінити позивачка, народилася - 8 травня 2008р., тобто у даний час її вік складає менш, ніж два роки. Єдиний випадок, в якому прізвище дитини може бути змінено до досягнення нею семі років та без її згоди, це - „у разі зміни прізвища обома батьками" ( частина 1 ст. 148 СК України). Але у нашому випадку прізвище змінив тільки один з батьків - матір дитини.

         Таким чином у позивачки не має законних підстав для зміни прізвища доньки Відповідача - ОСОБА_3 до досягнення нею семі років.

         Вислухавши пояснення позивача, відповідача представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

         Судом встановлено, що 24 листопада 2007 року позивач з відповідачем уклала шлюб, який зареєстровано першим відділом РАЦС Суворовського районного управління юстиції м. Одеси, актовий запис № 1368. Під час шлюбу у них народилася дитина, - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Батьком дитини у свідоцтві про народження записано відповідача. 21 жовтня 2009 року першим відділом РАЦСу Суворовського районного управління юстиції м. Одеси зареєстровано розірвання шлюбу між позивачем та відповідачем, актовий запис № 465.

         01 жовтня 2009 року рішенням Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_2 зобов'язано сплачувати на її користь щомісячно аліменти на дочку, до досягнення нею повноліття, в розмірі 500 грн.

         На прохання позивача надати дозвіл на зміну прізвища дитини на її дівоче прізвище ОСОБА_1, домовленості між нею та відповідачем не досягнуто.

         Відповідно до ч. 5 ст. 148 СК України, у разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

         Доводи позивача, що відповідач ніколи не брав ніякої участі в наданні належних умов для майбутньої дитини за час її вагітності та після народження дитини байдуже ставиться до її потреб, не бере участі у її вихованні та не надає матеріальної допомоги, не тільки встановлених законом аліментів, а навіть відмовляється допомагати в додаткових витратах на необхідні ліки та заняття в школі раннього розвитку не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні та спростовуються наданими суду відповідачем доказами, а саме: розрахунком заборгованості по аліментам №В-2/523 від 13.09.2010р., що станом на 01.09.2010 року за боржником ОСОБА_2 заборгованість по аліментам відсутня; квитанціями поштових переказів по сплаті аліментів; постановою про відкриття провадження по виконанню виконавчого листа №2-528 від 07.04.2010 року виданого Суворовським районним судом м.Одеси про зобов’язання ОСОБА_1 забезпечити ОСОБА_2 побачення з донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

    Згідно ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

    Керуючись ст.ст.10, 11, 212, 209, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. 148 СК України, суд, -

ВИРІШИВ:

    В позовних вимогах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини - відмовити.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м.Одеси на протязі 10 днів з дня проголошення рішення суду.

 

    СУДДЯ:  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація