Судове рішення #11461333

Справа № 2А-2106/2010 року

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

«19» жовтня 2010 року                                       м. Макіївка

Суддя Гірницького районного суд міста Макіївки Донецької області Безрученко Ю.О., розглянувши  у скороченому провадженні у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Макіївки адміністративну справу за позовом  ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В :

У вересні 2010 року ОСОБА_2  звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про перерахунок пенсії, в якому зазначив, що він, враховуючи вік та стаж роботи, перебуває на пенсії з 21.11.2007 року. 07 вересня 2010 року він звернувся з відповідною заявою до відповідача про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням 24 місяців страхового стажу після призначення пенсії. Відповідач використав показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік. Вважає, що дії відповідача є незаконними та недоцільними, що не відповідають вимогам Закону України ч. 4 ст. 42 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Тому просив зобов’язати відповідача здійснити належний перерахунок пенсії йому із застосуванням показника середньої заробітної плати за календарний рік, який передує перерахунку пенсії (а.с. 2-3).

Відповідно до вимог статті 183-2 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку скороченого провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивач знаходиться з 2007 року на обліку у відповідача та йому призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що сторонами не оспорюється.

7 вересня 2010 року позивач звернувся із заявою до відповідача щодо перерахування пенсії, в якій просив здійснити належний перерахунок пенсії йому із застосуванням показника середньої заробітної плати за календарний рік, який передує перерахунку пенсії – за 2009 рік (в.с. 4).

10 вересня 2010 року відповідач по справі – Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області надав відповідь позивачу по справі, в якій вказав, що перерахунки пенсій проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік – 1 197,91 грн. Питання здійснення перерахунків  у 2010 році ще не врегульовано на законодавчому рівні (а.с. 11).

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»(1058-15) зі змінами, внесеними Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (107-17) було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №530 від 28 травня 2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» п.3 ч.11  установлено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону (1058-15) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати(доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону(1058-15), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону (1058-15) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11 березня 2009 року( № 20/0/18-09/039/ , № 4096/02-01) де вказано що перерахунок пенсії у 2009 році відповідно до підпункту 3 п. 11 постанови КМУ від 28.05. 2008 року №530 проводиться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік – 1197 грн. 92 коп., оскільки  в  підпункті 3 п 11 вказаної постанови не  вказано, що перерахунок пенсії у 2009 році провадиться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону  враховується для обчислення пенсії за 2007 рік – 1197 грн. 92 коп.

Суд виходить з того, що конституційні принципи, на яких базується здійснення прав і свобод людини і громадян в Україні, включаючи і право на пенсійне забезпечення, передбачені статтями 1,3, частиною 2 статті 6, статтею 8, частиною 2 статті 19, статтями 22,23, частиною 1 статті 24 Конституції України, набуте у сфері пенсійного забезпечення, не може бути скасоване, звужене. Правовою гарантією забезпечення державою  даного права є виконання прийнятих на себе зобов’язань, виходячи з положень принципу верховенства права, закріпленого  як статтею 8 Конституції України, так і статтею 8 Кодексу адміністративного судочинства України, тому Закон України«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (1058-15)  має вищу юридичну силу у порівнянні з постановою Кабінету Міністрів України  №530 та зазначеним листом Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11 березня 2009 року( № 20/0/18-09/039/ , № 4096/02-01)  і має бути застосований у спірних правовідносинах.

З урахуванням наведеного суд прийшов до висновку, що відмова відповідача позивачу в перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати(доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року для обчислення пенсії, тобто показник за 2009 рік є протиправною.

Відповідно до позову та даним відповідача – ОСОБА_2 дійсно звернувся із заявою до відповідача про здійснення перерахунку 7 вересня 2010 року.

Тому, суд вважає за необхідне адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про перерахунок пенсії – задовольнити – необхідно зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області здійснити ОСОБА_2 перерахунок із дня звернення – з 7 вересня 2010 року, із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік, що передує року перерахунку пенсії згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в іншій частині позову необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (1058-15), ст. ст. 3, 8, 9, 10, 11, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про перерахунок пенсії – задовольнити частково.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області здійснити ОСОБА_2  перерахунок із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік, що передує року перерахунку пенсії згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 07 вересня 2010 року.

В іншій частині позову ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області – відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Гірницький районний суд міста Макіївки, Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови, або протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови в порядку ч. 2 ст. 186 КАС України.

СУДДЯ      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація