Судове рішення #11460449

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА

                                                                                             Справа № 2-а-551/

2010 р.  

П О С Т А Н О В А

іменем України

 

29 квітня 2010 року         Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого – судді Непши О.І.,

при секретарі – Піроженко А.О.,

за участю представника позивача – ОСОБА_2,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миколаєві адміністративний позов ОСОБА_3 до Корабельного відділу реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції про зобов’язання внести зміни в актовий запис про народження,  

в с т а н о в и в :

10 березня 2010 року позивач звернувся із вказаним адміністративним позовом до суду.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в родині ОСОБА_4 та ОСОБА_3 08 грудня 1955 року Миколо-Поломською сільською радою Парфеньєвського району Костромскої області Російської Федерації вчинений актовий запис № 87 про його народження, в якому його прізвище зазначене як Собитов (російською мовою), а місце народження не зазначено взагалі. У 1996 році позивач отримав паспорт громадянина України, в якому його прізвище українською мовою записане як ОСОБА_3, і російською відповідно – ОСОБА_3. На сьогоднішній день заявник планує виїхати на постійне місце проживання до Російської Федерації. Для оформлення тимчасового дозволу на проживання позивач має надати свідоцтво про народження нового зразка. З метою одержання зазначеного документа він звернувся до відповідача у справі із заявою за місцем своєї реєстрації про внесення змін до актового запису про народження та видачі свідоцтва про народження, втім Корабельним відділом РАЦС йому відмовлено в цьому на тій підставі, що відсутні документальні підтвердження правильності трактування його прізвища, та роз’яснено право оскарження відмови до адміністративного суду.  

Позивач у судове засідання не з'явився, втім надав заяву, в якій підтримав позовні вимоги та просив слухати справу за його відсутності.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні.

Відповідач у судове засідання свого представника не направив, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, втім надіслав на адресу суду заяву, в якій просив розглядати справу за відсутності представника, проти задоволення позову не заперечував.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд з'ясував такі фактичні обставини.

Згідно зі свідоцтвом про народження (а.с.11) ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, про що 08 грудня 1955 року за № 87 складений актовий запис адміністрацією Миколо-Поломського сільського поселення Парфеньєвського муніципального району Костромської області Російської Федерації (російською мовою – администрацией Николо-Поломского сельского поселения Парфеньевского муниципального района Костромской области Российской Федерации). Графа «Місце народження» в документі не заповнена.

Разом з тим, в паспорті громадянина України (а.с.14-15) прізвище позивача зазначено як ОСОБА_3 (українською мовою) та ОСОБА_3 (російською мовою). Місцем народження вказане селище Октябрський Антроновського району Костромської області.  

В довідці про присвоєння позивачу ідентифікаційного номеру та свідоцтва про розірвання шлюбу його прізвище вказано як ОСОБА_3 (а.с.16, 27).

В свідоцтві про смерть батька позивача прізвище останнього також записане як ОСОБА_3 (а.с.13).

З копії свідоцтва про шлюб батьків позивача (а.с.24) слідує, що пізвище його батька –  ОСОБА_3 (російською мовою), прізвище матері після шлюбу також ОСОБА_3 (російською мовою).

У військовому квитку, який належить позивачу (а.с.25-26), його прізвище також записане як ОСОБА_3 (російською мовою).

На підставі наведеного, суд приходить до переконання, що правильним написанням прізвища позивача є ОСОБА_3 (українською мовою) та ОСОБА_3 (російською мовою), а місцем народження – селище Октябрський Антроновського району Костромської області.  

Втім, постановою начальника Корабельного відділу РАЦС від 25 лютого 2010 року позивачу відмовлено в позасудовому порядку внести зміни в актовий запис № 87 від                  08 грудня 1955 року про народження позивача, складеному по Миколо-Поломській сільській раді Парфеньєвського району Костромської області, в частині зміни прізвища та внесення місця народження на тій підставі, що відсутні документальні підтвердження правильності трактування його прізвища заявника (а.с.12).

Аналізуючи досліджені доказі, суд приходить до висновку, що відмова відповідача  внести зміни в актовий запис про народження позивача є неправомірною, а, відтак, позовні вимоги є обґрунтованими.

Керуючись ст.ст.158, 160-162 КАС України, суд

 

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов’язати Миколо-Поломську сільську раду Парфеньєвського району Костромської області (адміністрацію Миколо-Поломського сільського поселення Парфеньєвського муніципального району Костромської області Російської Федерації) внести зміни в актовий запис від 08 грудня 1955 року № 87 про народження ОСОБА_3.

Змінити його прізвище з ОСОБА_3 на ОСОБА_3 та прізвища в графах «Батько» і «Мати» з ОСОБА_3, ОСОБА_3 на ОСОБА_3, ОСОБА_3 (українською мовою) та ОСОБА_3, ОСОБА_3 (російською мовою).

Внести запис в графу «Місце народження», в якій зазначити селище Октябрський Антроновського району Костромської області.

     

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються у письмовій формі через Корабельний районний суд м.Миколаєва.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

        Суддя                                                                       О.І.Непша

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація