Апеляційний суд Кіровоградської області
Справа № 22 -4384 2010р. Головуючий 1 інстанції: Запорощук А.В Доповідач: Чорнобривець О.С.
Ухвала
Іменем України
28 вересня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Гайсюка О.В.,
суддів - Кривохижі В.І.
Чорнобривець О.С.,
при секретареві - Ткач І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 06 квітня 2010 року, -
встановила:
У січні 2010 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики.
Позовні вимоги, доповненні та уточненні, мотивувала тим, що 2 жовтня 2008 року між нею та відповідачами було укладено договір позики, за умовами якого подружжя ОСОБА_2 отримали 43.000грн., що на той час було еквівалентно 9.100 доларів США, та зобов’язалися повернути грошові кошти до 1 грудня 2009року. За умовами укладеного договору сума позики та її повернення визначалася відповідно до курсу долара США, тому в подальшому, зі зміною курсу, борг було визначено в розмірі 75.000 грн., про що сторонами було складено розписку. До визначеної дати було повернуто 50.000грн., а решту 25.000грн. зобов’язалися повернути за її вимогою. Зобов’язання відповідачами не виконані, просила задовольнити позов.
Рішенням Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 06 квітня 2010 року позов задоволено. На користь ОСОБА_3 з ОСОБА_4 та ОСОБА_2 стягнуто 25.000грн., солідарно.
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_2 посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення яким в задоволенні позову відносно нього відмовити.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах, визначених ст.303 ЦПК, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає на таких підставах.
Згідно ч. 1 ст..308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом правильно встановлені обставини справи та застосовані норми матеріального права, якими врегульовані правовідносини сторін.
Задовольняючи вимоги позову, суд правильно дійшов висновку, що між сторонами був укладений договір позики і підтвердженням цього є оригінал письмової розписки, за змістом якої відповідачка разом із чоловіком, відповідачем у справі, взяли в борг у позивачці гроші в сумі 75.000грн., з яких 50.000грн. зобов’язалися повернути до 1 грудня 2009 року, решту повернути за її вимогою /а.с. 5/.
Правочин вчинено у письмовій формі, що відповідає вимогам п.3 ч.1ст. 208 ЦК України.
Повернення позики, відповідно до вимог ст. 1049 ЦК України є обов'язком позичальника. При цьому судом правильно застосовані положення ч.4 ст..65 СК України щодо права подружжя на розпорядження майном, що є об’єктом їх спільної сумісної власності. Так, боргова розписка написана відповідачкою ОСОБА_4 і відповідно до положень наведеної норми, слід розуміти, що вона діяла за згодою другого з подружжя, відповідача ОСОБА_2, якій до того ж підтвердив суду, що грошові кошти були позичені та використані у господарстві на потребу сім’ї, частину з яких ними було повернуто. Укладений договір відповідачем ОСОБА_2 не оспорювався, ним же у липні 2009року позивачці були повернуті грошові кошти в сумі 50000грн., що свідчить про його згоду щодо укладення договору позики на таких умовах.
Відповідачкою визнані вимоги позову та підтверджено, що наявна в матеріалах справи боргова розписка написана нею власноручно за згодою відповідача.
Заперечуючи проти позову, відповідачем не надано доказів на спростування обставин, викладених в розписці. Не надано таких доказів й суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.
Таким чином, на підставі доказів, якім надана належна оцінка, суд встановив факт отримання подружжям ОСОБА_2 у власність за договором позики грошової суми для господарських потреб їх сім’ї, часткове виконання зобов’язань відповідачами, а тому дійшов правильного висновку про стягнення на користь позивачки решти боргу в сумі 25.000грн. з обох з подружжя в солідарному порядку.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права.
Рішення є законним і обґрунтованим.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
Ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 06 квітня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді: