Справа № 2 - 11722 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М ЕНЕМ У К Р А Ї Н И
9 серпня 2010 року Білоцерківський міськрайонний суд в складі судді Подрєзової Г.О. при секретарі Селезень Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білій Церкві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину;
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 надала до суду позовну заяву до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, мотивуючи тим, що від шлюбу з відповідачем у них народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Неповнолітня дочка проживає разом з нею та знаходиться на її повному утриманні та не отримує матеріальної допомоги від батька, який усунувся від її утримання та матеріального забезпечення, а тому змушена звертатися до суду за захистом прав своєї неповнолітньої дитини. Посилаючись на вказані обставини, просила суд стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів відповідача, щомісячно до повноліття дитини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю.
Заслухавши пояснення позивачки, відповідача, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, а по справі може бути постановлено рішення в порядку ст. 174 ЦПК України.
Так, в судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі, який був зареєстрований 30.09.2006року у відділі РАЦС Білоцерківського міськрайонного управління юстиції, актовий запис № 1496.
Від шлюбу у сторін народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є неповнолітньою.
Дочка ОСОБА_3 проживає разом з позивачкою та перебуває на її повному утриманні, що підтверджено довідкою Піщанської сільської ради від 16.06.2010р. № 406.
Дані обставини повністю підтверджуються свідоцтвом про народження дитини, свідоцтвом про реєстрацію шлюбу, довідкою з місця проживання позивача, поясненнями позивачки та не заперечував відповідач в судовому засіданні, який послався на те, що він періодично надає матеріальну допомогу , а так як в даний час не працює, то не має можливості сплачувати аліменти.
При вирішення спору суд виходить з наступного. Згідно з ст. 52 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010р.” встановлено розмір прожиткового мінімуму на дитину певного віку.
Згідно з ст. 52 цього Закону передбачено, що прожитковий мінімім для дітей віком від 6 до 18 років : з 1 січня –901грн., з 1 квітня- 917грн., з 1 липня – 921грн., з 1 жовтня –941грн., з 1 грудня – 957грн.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов”язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними віку повноліття.
Згідно ст.. 182 кодексу суд при визначенні розміру аліментів враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, інші обставини, які мають значення для справи.
Згідно з ч.2 цієї статті мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що відповідач є повнолітнім, працездатним, на утриманні інших осіб не має, а тому на утримання своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , на думку суду, може сплачувати аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину певного віку.
Керуючись ст..ст.. 15, 60,79,88, 174, 212-215, 223 ЦПК України, ст.ст.180, 182 Сімейного Кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину певного віку, щомісячно, до досягнення донькою повноліття, починаючи з 19.07.2010 року та на користь держави 30 грн. витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, 17грн. судового збору.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня його постановлення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження та протягом 20 днів після подачі заяви, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду. Суддя: