Судове рішення #11457456

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    08 липня 2010 року.                                 м. Івано-Франківськ.

Колегія суддів, судової палати у цивільних справах, апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

    Головуючого:   Проскурніцького П.І.

    Суддів: Вакарук В.М., Пнівчук О.В.

За участю секретаря:  Довжинської Н.Б.

Розглянувши у відкритому удовому засіданні, справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, про визнання неправомірними дій щодо нарахування і виплати сум соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за апеляційною скаргою Департаменту соціальної політики виконавчого комітету  Івано-Франківської міської ради на постанову Івано-Франківського міського суду від 11 лютого 2010 року,-

В С Т А Н О В И Л А :

    05 червня 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що вона здійснює догляд за своєю малолітньою дитиною, дочкою ОСОБА_2, яка не досягла трирічного віку. Їй виплачується допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до вимог Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» з урахуванням положень Законів України «Про державний бюджет України на 2007 та 2008 роки». Обмеження розміру вказаної допомоги встановлені законами про державний бюджет України на 2007 та 2008 рік, Рішеннями Конституційного Суду України  від 09.07.2007 року та

Справа № 22-ц-2382/2009 рік.     Головуючий у 1 інстанції:Ковалюк І.П.     Категорія 57                 Суддя-доповідач: Проскурніцький П.І.

від 22.05.2008 року, визнані неконституційними. Її звернення до відповідача з проханням провести перерахунок допомоги у відповідності з діючим законодавством, у розмірі не менше встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за кожен місяць, залишено без задоволення. Загальна сума недорахованої та невиплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку склала10210,61 грн.

    Просила, визнати неправомірними дії відповідача і зобов’язати його перерахувати їй допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» до рівня не менше прожиткового мінімуму за місяць та виплатити їй недоотриману суму.

    Постановою Івано-Франківського міського суду від 11 лютого 2010 року, позов задоволено частково.    

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, Департамент  соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради подав апеляційну скаргу у якій посилається на неповне встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи, порушення норм матеріального і процесуального права. Судом не враховано того, що виплата допомоги сім’ям з дітьми здійснюється за рахунок Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. Така субвенція, згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» у 2007 році здійснюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленому для працездатних осіб, та сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але  не менше 90 гривень, для незастрахованих осіб. Позивачкою у встановленому законом порядку не було пред’явлено довідку про склад сім’ї та декларацію про доходи і майновий стан. Відповідно до вимог ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між; з 01 січня 2008 року 50%, з 01 січня 2009 р. – 75%, ї 01.січня 2010 р.- 100 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім’ї , з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше як 130 гривень. Закони України «Про державний бюджет України» не передбачали витрати, пов’язані із задоволенням позовів одержувачам зазначеної допомоги,  просить постанову суду першої скасувати і ухвалити рішення про відмову в позові.

    Колегія суддів, вислухавши доповідача,  перевіривши матеріали справи, приходить до висновку що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

 Судом першої інстанції, відповідно до досліджених в судовому засіданні доказів, правильно встановлено, що позивачка, ІНФОРМАЦІЯ_1 , народила доньку ОСОБА_2 і має право на призначення допомоги відповідно до вимог Законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Обмеження виплат, передбачених зазначеними законами, в Законах України «Про державний бюджет на 2007 та 2008 роки», Рішеннями Конституційного Суду України, визнані неконституційними, а тому посилання в апеляційній скарзі на відсутність бюджетних асигнувань, не може бути підставою для задоволення апеляційної скарги. Судом також правильно визначено періоди за які позивачці слід нараховувати допомогу з урахуванням діючого законодавства та в межах строків звернення до суду.

    Відповідно до вимог ч.2. ст. 303 ЦПК України, суд апеляційної інстанції не вправі переоцінювати докази, які судом першої інстанції були досліджені у встановленому законом порядку а апеляційна скарга не містить посилання на нові докази, що давало б підставу для скасування постанови суду першої інстанції і ухвалення рішення про відмову в позові.

    Розглянувши справу, в межах заявленого позову та в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку що постанова судом першої інстанції ухвалена з додержанням вимог процесуального законодавства і правильно застосовані норми матеріального права а тому, підстав для задоволення апеляційної скарги не знаходить.

    На підставі викладеного, керуючись ст., ст. 307; 308; 314; 315; 317 ЦПК України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

     Апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради відхилити.

    Постанову Івано-Франківського міського суду від 11 лютого 2010  року, залишити без зміни.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення але може бути оскаржена в касаційному порядку, безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців.

        Головуючий:         П.І. Проскурніцький

                    В.М. Вакарук

                    О.В. Пнівчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація