Судове рішення #11457444

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    16  липня 2010 року.                 м. Івано-Франківськ.

Колегія суддів, судової палати у цивільних справах, апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

    Головуючого:  Проскурніцького П.І.

    Суддів: Девляшевського В.А., Ясеновенко Л.В.

За участю секретаря: Сідорука А.О.

Сторін: представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську неправомірними і зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську на постанову Івано-Франківського міського суду від 26 травня 2010 року,-

В С Т А Н О В И Л А :

    08 лютого 2010 року ОСОБА_2 звернулась до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що вона є потерпілою в наслідок Чорнобильської катастрофи і їй встановлена третя група інвалідності. Вона  отримує пенсію.

    Постанову Івано-Франківського міського суду, яка залишена без зміни Львівським апеляційним адміністративним судом 02.10.2008 року, визнано дії відповідача неправомірними і  зобов’язано здійснити їй перерахунок пенсії.    

У зв’язку із неправильною виплатою пенсії, вона звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до закону «Про статус та соціальний захист осіб, які потерпіли від аварії на ЧАЕС», але в задоволенні заяви відмовлено.

    Просила  визнати відмову неправомірною та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок державної та додаткової пенсії виходячи з діючого законодавства із врахуванням виплачених сум.

    Постановою Івано-Франківського міського суду від 26 травня 2010 року, позов задоволено.

    Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, Управління

Справа № 22-ц-3044/2010 рік.  Головуючий у 1 інстанції: Шалаута Г.І.         Категорія 57                 Суддя-доповідач: Проскурніцький П.І.

Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську районі подало апеляційну скаргу, в якій посилається на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права. Судом неправильно застосовані положення ч.1, ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідно до якого, мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і не можуть застосовуватись норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зазначено стаття у 2005 році була викладена в новій редакції. У зміненій редакції ст. 54 зазначеного закону вказується що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою , по 3 групі інвалідності не можуть бути нижчими за основний розмір пенсії 980 гривень та додаткову пенсію як інваліду 85 гривень,95 коп. Порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання в наслідок Чорнобильської катастрофи, визначається Кабінетом Міністрів України. Конституційним Судом, не вирішувалось питання щодо конституційності зазначених Постанов Кабінету Міністрів України, тому управління діяло в межах діючого законодавства.        

    Судом не дотримано вимог законодавства щодо строків звернення до суду.

    Просять рішення суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове рішення про відмову в позові.

    Колегія суддів, вислухавши доповідача, представника позивача, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

    Судом першої інстанції правильно встановлено що позивачка  є інвалідом третьої групи, як потерпіла  внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і йому, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» повинна бути призначена пенсія. Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року положення п., п.12, 15, п. 28 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» про викладення в новій редакції ст., ст. 50 та 54 Закону України, « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визнані неконституційними і цим самим відновлено дію зазначених положень Закону в попередній редакції. Суд першої інстанції, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, дійшов обґрунтованого висновку про те, що при розрахунку державної та додаткових пенсій передбачених ст., ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого в законі про Державний бюджет України на відповідний рік, із якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком. Строки звернення до суду за захистом свого права позивачем не пропущено. Відповідно до вимог ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суми пенсій, не одержані з вини органу, що призначає або виплачує пенсіє за минулий час не обмежуються будь-яким строком.

    Відповідно до вимог ч.2. ст. 303 ЦПК України, суд апеляційної інстанції не вправі переоцінювати докази, які судом першої інстанції були досліджені у встановленому законом порядку а апеляційна скарга не містить посилання на нові докази, що давало б підставу для скасування постанови суду першої інстанції і ухвалення рішення про відмову в позові.

    Розглянувши справу в межах заявленого позову та в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку що постанова судом першої інстанції ухвалена з додержанням норм матеріального і процесуального права.

    На підставі викладеного, керуючись ст., ст. 307; 308; 314; 315; 317 ЦПК України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

    Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, відхилити.

    Постанову Івано-Франківського міського суду від  26 травня 2010 року, залишити без зміни.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення але може бути оскаржена в касаційному порядку, безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців.

        Головуючий:         П.І. Проскурніцький

        Судді:             В.А. Девляшевський

                    Л.В. Ясеновенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація