Судове рішення #1145520
Справа № 2а-15/2007

Справа 2а-15/2007

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

3 квітня 2007 року Баранівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Юрчука М.І., при секретарі Цалко О.О., з участю позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Баранівці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області(відділ фінансових ресурсів та економіки) про зобов»язання відділу фінансових ресурсів та економіки Управління МВС України в Житомирській області провести перерахунок призначеної пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 05.07.1991 року і був звільнений за наказом начальника УМВС № 253 о/с від 25.12.1006 року у запас Збройних сил України по ст. 64 п.»б» (через хворобу) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР» затвердженим постановою Кабінетом Міністрів Української РСР №114 від 29.07.1991 року.

Календарна вислуга років ОСОБА_1 в ОВС на 25.12.2006 року становить 17 років 05 місяців 09 днів; у пільговому обчисленні-21 рік 04 місяці 11 днів. З часу звільнення позивача (26.12.2006 року) йому було призначено пенсійне забезпечення у розмірі 53% від всього грошового забезпечення.

05.03.2007року ОСОБА_1 заявив позов до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про зобов»язання відділу фінансових ресурсів та економіки Управління МВС України в Житомирській області провести перерахунок призначеної пенсії у розмірі 58 % і нарахувати від усього грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням.

Обґрунтовуючи свої вимоги, ОСОБА_1 зазначає, що відповідно до п. »а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу ОВС та деяких інших осіб», звільнених осіб за станом здоров»я, пенсія нараховується в розмірі 55% і 3% за кожний повний рік понад 20 років вислуги і тому його пенсія повинна нараховуватися із 58% грошового забезпечення, а не з 53%. Відповідно до ст.43 Закону пенсія нараховується із всього грошового забезпечення за останньою штатною посадою, яку він займав перед звільненням, а не за 24 місяці.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав свої вимоги і пояснив, що після звільнення із служби в УМВС він став на облік у Баранівському райвійськоматі і зразу був знятий з обліку, пояснивши, що згідно наказу Міністра Оборони України №342 п.5 від 2006 року, через хворобу він не повинен перебувати на військовому обліку. Окрім того при нарахуванні пенсії пенсійним відділом УМВС йому визначалася пенсія за 24 календарні місяці служби підряд, а не з останнього грошового забезепечення, як передбачено ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу ОВС та деяких інших осіб»

Представник Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській облает Заруцький B.C. на повторний виклик до суду не з»явився, а повідомив, що зайнятий по іншій справі, тому суд вважає, що це не є поважною причиною, а він міг надати перевагу даній справі і з»явитися в Баранівський районний суд. Але представник відповідача надіслав суду заперечення, в якому зазначив, що ОСОБА_1 у відповідності із Законом призначене пенсійне забезпечення і УМВС України в Житомирській області його позов не визнає.

 

 

-2-

 

Вислухавши пояснення позивача, оголосивши зміст заперечення представника відповідача, оглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вимоги ОСОБА_1 є безпідставними.

ОСОБА_1 народився в 1970 році. Згідно Послужного списку проходив службу у Збройних Силах України з 23.06.1988 року по 22.06.1990 року і демобілізований у військовому званні-старший сержант; в органах внутрішніх справ з 5.07.1991 року по 25.12.2006 року і у званні середнього начальницького складу ОВС наказом начальника УМВС України в Житомирській області ОСОБА_1 з 25.12.2006 року звільнений з ОВС у запас Збройних Сил України по ст. 64 п.»б» Положення (через хворобу)- по вислузі пільгових років -21 рік 04 місяці 11 днів.; йому нарахована пенсія за пільговим обчисленням -21 рік 04 місяці 11 днів.

Відповідно до ст. 64 п.»б» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого Постановою KM Української РСР від 29.07.1991 року №114, особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються із служби в запас із постановкою на військовий облік через хворобу - у разі визнання їх не придатними до військової служби в мирний час( у військовий час-обмежено придатними за рішенням ВЛК).

Згідно свідоцтва про хворобу №370/87 і висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) УМВС України в Житомирській області від 22 листопада 2006 року через хворобу ОСОБА_1 визнаний непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час.

Відповідно до ст.13 п.»а» (розмір пенсій за вислугу років) Закону України »Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам офіцерського складу, які мають право на пенсію за цим Законом, і які мають вислугу 20 років і більше, розмір пенсій за вислугу років визначається - за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров»я- 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення; за кожний рік вислуги понад 20 років-3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Таким чином 50% від грошового забезпечення нараховується пенсія за вислугу 20 років особам звільненим у запас ЗС України за вислугу років і через хворобу.

55 процентів від грошового забезпечення нараховується пенсія особам, які звільняються зі служби у відставку (із зняттям з військового обліку). Відповідно до ст. 65 п.»а» і «б» особи звільняються у відставку за віком - при досягненні граничного віку, встановленого Законом «Про військову повинність» для перебування в запасі осіб, які мають відповідні військові звання; і через хворобу - у разі визнання їх непридатними до військової служби за рішенням військово-лікарської комісії.

Згідно ст.28 п.2 Закону України «Про військовий обов»язок і військову службу» від 4 квітня 2006 року, граничний вік перебування військовозобов»язаних у запасі сержантам і старшинам встановлений 45 років.

Таким чином, ОСОБА_1, звільняючись із служби ОВС, не досяг віку для звільнення у відставку,(передбаченого Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР ); не досяг віку зняття з військового обліку; згідно ВЛК визнаний непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, тому на підставі Положення, Закону України »Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 вірно визначене пенсійне забезпечення із 53 процентів грошового забезпечення.

Посилання позивача на те, що Баранівський військомат зняв його з військового обліку на підставі п.5 наказу Міністра Оборони України від 09.06.2006 року №342 з тих підстав, що він визнаний ВЛК непридатним до військової служби у мирний час та обмежено придатним у воєнний час і тому наказ начальника УМВС України в Житомирській області не повинен був посилатися про звільнення його в запас Збройних Сил, є безпідставними з тих підстав, що наказ Міністра Оборорни є відомчий нормативний документ, а Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР -є нормативний акт вищої юридичної сили, на підставі якого виданий наказ начальника УМВС про звільнення ОСОБА_1.

 

-3-

Суд також вважає, що ОСОБА_1 вірно нараховане пенсійне забезпечення, яке визначалося з грошового забезпечення із 24 останніх календарних місяців його служби підряд перед звільненням.

Відповідно до ст. 43 Закону України »Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992 року (із змінами), пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, але статтею 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» установлено, що при звільненні у 2006 році для обчислення пенсій особам офіцерського складу, які мають право на пенсію, пенсія визнгачається із грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Виконанню підлягає Закон, який прийнятий пізніше, тобто Закон України «Про Державний бюджет України на 2006 рік».

Керуючись ст.ст. .6,9,10,11,128,158,163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.ст. 12,13 Закону України »Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992 року (із змінами); ст.ст.64,65 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого Постановою KM Української РСР від 29.07.1991 року №114; ст.40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» суд,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1відмовити в задоволенні позову до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області(відділ фінансових ресурсів та економіки) про зобов»язання відділу фінансових ресурсів та економіки Управління МВС України в Житомирській області провести перерахунок призначеної пенсії, за безпідставністю заявлених вимог.

На постанову суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Баранівський районний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація