Судове рішення #11454113

< Копія >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


Ухвала

про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог


14.10.10Справа №2а-2986/10/2770


Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Плієва Н.Г., розглянувши адміністративний позов  ОСОБА_1  < Список >    

до  Севастопольської міської державної адміністрації,  Головного управління Держкомзему у м. Севастополі,  ОСОБА_2  < Список >    

про визнання нечинним розпорядження та скасування державного акту

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Севастопольської міської державної адміністрації, Головного управління Держкомзему у м. Севастополі, ОСОБА_2 про визнання не чинним розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації                    № 1025-р від 06.04.10 та скасування державного акту на право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1

Вважаю, що позовні вимоги до ОСОБА_2 про скасування державного акту на право власності на земельну ділянку не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства у зв'язку з наступним:

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь - які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до вимог п. 6  ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України  адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав,  свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

За змістом ст. 3 цього ж Кодексу справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Вжитий у Кодексі адміністративного судочинства України термін "суб'єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень.

Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Відповідно до частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законодавством встановлено інший порядок судового вирішення.

Судом встановлено, що однією з позовних вимог ОСОБА_1 є вимога про  скасування  державного акту на право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1

Відповідно до положень ст. 126 Земельного Кодексу України державний акт є документом, який підтверджує право власності на землю.

Проаналізувавши наведені правові норми, суд  дійшов висновку, що зазначені позовні вимоги  до  ОСОБА_2 про скасування державного акту на земельну ділянку мають приватноправовий характер, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно- правових відносин, тобто наявний спір про право власності на земельну ділянку, який  слід розглядати в порядку цивільного судочинства.

Згідно вимог частини 3 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про скасування державного акту на земельну ділянку -  спір про право.

Таким чином, справа за позовом ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про скасування державного акту на земельну ділянку підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі наведеного, керуючись  ч. 1, 2 ст. 2,  ст. 3,  п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165,  Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ухвалив:

< Текст > 

Відмовити  ОСОБА_1    у відкритті провадження в частині позовних вимог у справі за його позовом до  ОСОБА_2   про скасування державного акту на земельну ділянку.

Направити позивачу копію зазначеної ухвали.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали  апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції

           

          Суддя                                          Н.Г. Плієва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація