справа № 4с-108/10
УХВАЛА
12 жовтня 2010 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Грушицький А.І., вивчивши скаргу публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк» на дії державного виконавця,
встановив:
ПАТ «Західінкомбанк» звернувся в суд із скаргою на дії державного виконавця. Просить суд визнати неправомірними дії Першого відділу ДВС Луцького МУЮ, які полягали у:
• прийнятті головним державним виконавцем Ліщуком О.О. постанови про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року;
• прийнятті старшим державним виконавцем Войтовичем О.В. постанови про арешт коштів боржника від 9 серпня 2009 року та постанови про арешт коштів боржника від 6 серпня 2010 року.
Визнати неправомірними та скасувати :
• постанову про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року, винесену головним державним виконавцем Ліщуком О.О. при примусовому виконанні зведеного виконавчого провадження № 12172236;
• постанову про арешт коштів боржника від 9 серпня 2009 року, винесену старшим державним виконавцем Войтовичем О.В., прийняту на виконання виконавчого листа № 2-3367 від 16 березня 2010 року;
• постанову про арешт коштів боржника від 6 серпня 2010 року, винесену старшим державним виконавцем Войтовичем О.В., прийняту на виконання виконавчого листа № 2-3367 від 16 березня 2010 року.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Як визначено ч. 1 ст. 121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року винесена на виконання зведеного виконавчого провадження № 12172236 про стягнення з ПАТ «Західінкомбанк» на користь фізичних та юридичних осіб грошових коштів на загальну суму 31857171,29 грн. Виконавчими документами у зведеному виконавчому провадженні є не лише виконавчі листи та судові накази загальних судів, але й накази господарських судів.
Цивільним процесуальним кодексом України не передбачена можливість звернення до загального суду із скаргою на дії державного виконавця, вчинені ним при виконанні рішень господарського суду. Аналогічно Господарським процесуальним кодексом України не передбачена можливість звернення до господарського суду із скаргою на дії державного виконавця, вчинені ним при виконанні рішення загального суду.
Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства України таких обмежень не встановлено.
За такого нормативно-правового регулювання боржник має можливість захисти свої права та інтереси при виконанні зведеного виконавчого провадження звернувшись з позовом в порядку ст. 181 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Отже, у відкритті провадження у цивільній справі в частині вимог про визнання неправомірними дій Першого відділу ДВС Луцького МУЮ, які полягали у прийнятті головним державним виконавцем Ліщуком О.О. постанови про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року, визнання неправомірною та скасування постанови про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року, винесеної головним державним виконавцем Ліщуком О.О. при примусовому виконанні зведеного виконавчого провадження № 12172236 слід відмовити та роз’яснити заявнику право звернутися з позовом в порядку ст. 181 КАС України.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у цивільній справі за скаргою публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк» на дії державного виконавця в частині вимог про визнання неправомірними дій Першого відділу ДВС Луцького МУЮ, які полягали у прийнятті головним державним виконавцем Ліщуком О.О. постанови про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року, визнання неправомірною та скасування постанови про оголошення розшуку майна боржника від 21 вересня 2010 року, винесеної головним державним виконавцем Ліщуком О.О. при примусовому виконанні зведеного виконавчого провадження № 12172236 відмовити.
Роз’яснити заявнику право звернутися з позовом в адміністративний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати заявнику разом із скаргою та всіма доданими до неї документами.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя