Справа №22ц-4988/10 Головуючий в 1 інстанції: Крупінська С.С.
Категорія : 27 Доповідач: Данилюк В.А.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2010 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого судді Завидовської-Марчук О.Г.,
суддів Данилюк В.А. Матвійчук Л.В.,
при секретарі Понєдєльнику О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-К» про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали Луцького міськрайонного суду від 27 квітня 2010 року про відкриття провадження у справі за позовом Акціонерного комерційного банку «Форум» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-К» про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою Луцького міськрайонного суду від 27 квітня 2010 року відкрито провадження у справі за позовом Акціонерного комерційного банку «Форум» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-К» про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Не погоджуючись із даною ухвалою суду відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Валон-К» 27.09.2010 року подав апеляційну скаргу, посилаючись на незаконність даної ухвали суду, просить її скасувати з підстав не підсудності даному суду.
Одночасно в апеляційній скарзі відповідач просить поновити пропущений строк апеляційного провадження.
Перевіривши обставини справи, колегія суддів приходить до висновку про відмову в поновленні строку апеляційного оскарження даної ухвали суду з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвала суду про відкриття провадження у даній справі постановлена 27.04.2010 року, а 26.05.2010 року була отримана відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Валон-К», що підтверджується розпискою суду (а.с.21), отже останнім днем подачі апеляційної скарги слід вважати 31.05.2010 року.
Будь-яких поважних причин пропуску строків оскарження ухвали суду відповідач не навела і таких колегія суддів не знаходить, а тому приходить до висновку, що зазначені строки пропущенні останньою без поважних причин в зв’язку з чим, відповідно до вимог ст. ст. 72 ч.2, 294 ч.3 ЦПК України, апеляційну скаргу слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 72 ч.2, 294 ч.3 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-К» про поновлення строку апеляційного оскарження відмовити.
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-К» на ухвалу Луцького міськрайонного суду від 27 квітня 2010 року у справі за позовом Акціонерного комерційного банку «Форум» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-К» про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційну інстанцію протягом 20 днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий :
Судді: