2п-8601/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2010 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:
судді - Микуляк П.П.
при секретарі - Король К.І.
з участю відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 звернулась до Ужгородського міськрайонного суду з зазначеною позовною заявою про розірвання шлюбу, який був укладений 18.09.1971 р. між нею та ОСОБА_1, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що спільне подружнє життя між ними не склалося, шлюбні відносини між ними фактично припинились в серпні 1990 р., з того часу спільного господарства вони не ведуть, проживають окремо. Від даного шлюбу неповнолітніх дітей не має.
В судове засідання позивачка ОСОБА_2 не з’явилась, хоча про час місце розгляду була повідомлена. В своїй заяві ОСОБА_2 просить розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримує.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнав та не заперечив проти його задоволення.
Суд, заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи, зокрема свідоцтво про укладення шлюбу серії 1-ФМ №НОМЕР_1 від 18.09.1971 р., з’ясувавши фактичні обставини справи, дійсні причини позову, виходячи з вимог ч.1 ст.61 ЦПК України, згідно якої обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню, приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення, а тому згідно вимог ч.3 ст.105 СК України даний шлюб слід розірвати.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Керуючись ст.ст. 105, 112 СК України, ст. ст. 4, 5, 14, 60, 61, 208, 209, 212-215, 294 ЦПК України, суд, -
Р І Ш И В :
Позовну заяву - задовольнити.
Шлюб, укладений 19 вересня 1971 р. між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, який зареєстрований у виконкомі сільської ради с.Кам’янське Іршавського району, Закарпатської області в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу за записом №25 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу державне мито на користь держави в розмірі 17 грн. стягнути з ОСОБА_1, а ОСОБА_2 від сплати такого звільнити.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Микуляк П.П.