Судове рішення #11451609

Справа № 2-7308/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

(заочне)

15 жовтня 2010 року                                                                                              місто Маріуполь  

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді           Вайновського А.М.,

при секретарі                    Григор А.Г.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні у місті Маріуполі справу за позовом  Виконавчого комітету Маріупольської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,

третя особа: Житлово-комунальне підприємство «Азовжитлокомплекс»”, -

В С Т А Н О В И В:

Виконавчий комітет Маріупольської міської ради звернувся до суду із позовом про визнання ОСОБА_1 і ОСОБА_2 такими, що втратили право користування житловим приміщенням -  квартирою АДРЕСА_1 В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що квартира АДРЕСА_1 віднесена до державного житлового фонду і знаходиться на балансі ЖКП «Азовжитлокомплекс». У 2001 році дану квартиру було виділено для проживання ОСОБА_1 та його сину ОСОБА_2. Однак згідно відомостей, наданих ЖКП «Азовжитлокомплекс», відповідачі у вказаному житловому приміщенні не проживають, в квартирі мешкають зовсім інші особи. За таких обставин вважає, що відповідачі, не проживаючи без поважних причин у житловому приміщенні, та залишаючись зареєстрованими в ньому, створюють перешкоди у здійсненні державного контролю за використанням та збереженням житлового фонду, а тому мають бути визнані такими, що втратили право користування даним приміщенням.

Представник позивача - Виконавчого комітету Маріупольської міської ради у судове засідання не прибув, надавши заяву із проханням розглянути справу у його відсутність, а також із згодою на розгляд справи у заочному порядку на випадок неявки відповідачів. Просив позов задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2, будучи повідомленими про час та місце слухання справи в порядку ч. 3 ст. 76 ЦПК України, у судове засідання не прибули з невідомих суду причин. Заяв про відкладення слухання справи або про неможливість прибути у судове засідання від них не надходило.

Представник третьої особи – ЖКП «Азовжитлокомплекс» Мороза Ю.А., діюча на підставі довіреності, підтримала позовні вимоги та підтвердила факт не проживання відповідачів за місцем реєстрації.

Таким чином, за наявної згоди представника позивача, суд вважає можливим ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.ст. 224-226 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника третьої особи, дослідивши письмові докази, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 30 Житлового Кодексу України, виконавчі комітети районних, міських, районних у містах Рад народних депутатів на території району, міста, району у місті здійснюють державний контроль за використанням та схоронністю житлового фонду.  

Матеріалами справи встановлено, що на підставі Рішення РВК № 78/1 від 15.03.2001 року, квартиру АДРЕСА_1 було надано для проживання гр. ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, та гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

За даними особового рахунку № 1432 зазначені особи є зареєстрованими у вказаному житловому приміщенні.

Статтею 71 Житлового кодексу України передбачений шестимісячний строк, протягом якого за тимчасовою відсутністю членів сім’ї наймача за ними зберігається жиле приміщення. У випадку відсутності за поважних причин понад шість місяців цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом. Даною нормою матеріального закону, крім того, передбачений перелік випадків зберігання жилого приміщення понад встановлений строк.

Зважаючи на вимоги ст. 72 ЖК України особа може бути визнана в судовому порядку такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок її відсутності понад встановлені ст. 71 ЖК України строки.  

Як роз’яснено у п. 10 Постанови пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 року “Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового Кодексу України”, у справах про визнання наймача або члена його сім ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст. 71 ЖК), необхідно з’ясувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні,  осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім’ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.

      Представник позивача у позовній заяві та у судовому засіданні вказував на те, що відповідачі добровільно і без поважних на те причин, не проживають у житловому приміщенні понад встановлені житловим законодавством строки.

Факт відсутності відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за місцем реєстрації у квартирі АДРЕСА_1 з 2001 року підтверджується актом ЖКП «Азовжитлокомплекс» від 01.04.2010 року.

Отже, в ході судового розгляду не здобуто доказів наявності поважних причин пропуску передбаченого законом строку, протягом якого зберігається жиле приміщення за тимчасово відсутніми відповідачами, і наявності обставин, передбачених ст. 71 ЖК України, за яких за ними мало б бути збережено спірне жиле приміщення.

Відповідачі, не прибувши до судового засідання, не побажали реалізувати своє процесуальне право на спростування доводів позову і доказування наявності зв’язку зі спірним жилим приміщенням або наявності поважних причин відсутності в спірному помешканні понад встановлені житловим законодавством строки.

За таких обставин, враховуючи, що відповідачі понад встановлені законодавством строки відсутні за місцем реєстрації без поважних причин, відсутність відомостей про бронювання ними спірного жилого приміщення, суд вважає за можливе постановити рішення про визнання їх такими, що втратили право користування жилим приміщенням.

На підставі ст. ст. 71, 72 ЖК України, п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 року “Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового Кодексу України”, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Виконавчого комітету Маріупольської міської ради -  задовольнити.

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, такими, що втратили право користування житловим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1

Заочне рішення може бути переглянуто Орджонікідзевським районним судом міста Маріуполя за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивачем рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя ________________ А.М. Вайновський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація